Pračky mohou představovat útočiště velmi rezistentních bakterií

30.09.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Pračka může skrývat nepříjemné překvapení</p>

Pračka může skrývat nepříjemné překvapení


Reklama

Pračky jsou skvělé stroje. Udělají za nás spoustu špinavé práce. To ale neznamená, že by byly bez špíny nebo choroboplodných zárodků. Jak zjistili němečtí vědci, pračky se mohou za jistých okolností stát útočištěm mimořádně rezistentních bakterií, které pak mohou být reálným rizikem pro lidi.

Autoři studie zároveň dodávají, že se není čeho obávat. V tomto konkrétním případě šlo o pračku v německé nemocnici, která se stala zdrojem infekce rezistentních bakterií u novorozených dětí.

TIP: Nepříznivý vývoj: Mezi dětmi je mnoho infekcí rezistentních vůči antibiotikům

Podle vědců jde nejspíše o první známý případ, kdy se lidé nakazili rezistentní infekcí z nemocniční pračky. Zároveň šlo o výjimečnou situaci, protože v dotyčné nemocnici používají pračku pro domácnost a nikoliv jinak běžné průmyslové pračky. Problém je v tom, že pračky tohoto typu nejsou určené ke sterilizaci oblečení. Prostě jenom perou. Jak je ale vidět, teď budeme muset věnovat pozornost i pračkám.

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: CC0 Creative Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907