Překvapivá pomoc: Život se psem dramaticky zlepšuje zdraví lidí s HIV

16.11.2017 - Stanislav Mihulka

Postup onemocnění HIV úzce souvisí s psychickým stavem pacienta. Psi ho pomáhají zlepšit

Přítel člověka - Psi pomáhají s fyzickým i duševním zdravím
Přítel člověka - Psi pomáhají s fyzickým i duševním zdravím

Reklama

Není žádným tajemstvím, že si člověk se svým psem může vytvořit emotivní vztah, který předčí vztahy s většinou ostatních lidí. V takovém případě pak chlupatý přítel může pomoci se stresem, úzkostí či depresí.

Podle nového lékařského výzkumu je vztah se psem ohromným přínosem i pro pacienty s HIV. Ukázalo se, že lidé v této situaci, kteří mají psa, propadají depresím o 300 procent méně pravděpodobněji, nežli pacienti bez psa.

TIP: Rozumějí psi lidským povelům? Podle nového výzkumu rozhodně ano!

Lidé s touto životu nebezpečnou, a stále ještě nevyléčitelnou chorobou, často trpí těžkými psychickými stavy. Zároveň platí, že se špatnou náladou se zrychluje postup onemocnění HIV. Psi tedy pacientům s HIV významně prodlužují život.

Reklama

  • Zdroj textu:

    IFL Science, Journal of Medical Internet Research

  • Zdroj fotografií: Master Sgt. Cohen YoungDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907