Prémiový gin vyrobený ze sloního trusu má podpořit ochranu přírody

26.01.2021 - Martin Reichman

Paula a Les Ansley se pustili do neobvyklého projektu – ve snaze podpořit místní komunitu v Jižní Africe vytvořili gin, jehož klíčová ingredience pochází ze sloního trusu


Reklama

Dovolená často přináší inspirativní zážitky. Ne jinak tomu bylo i v případě Pauly a Lese Ansleyových. Během jejich návštěvy jihoafrického přírodního parku jim strážce parku vysvětlil, že sloni jsou sice velmi vybíraví, pokud jde o složení stravy, jejich tělo ale vstřebá sotva polovinu toho, co pozřou. Zbytek z nich opět vychází v nestráveném stavu ven

Paulu proto napadlo, zda by se nestrávené zbytky ze sloního trusu nedaly využít, konkrétně coby originální přísady při výrobě ginu. Ačkoliv neměli žádné zkušenosti s výrobou alkoholu, pustili se odvážně do práce a v roce 2018 vznikl Indlovu Gin – nápoj chucený nestrávenými zbytky sloního jídelníčku.

Byliny získané ze sloního trusu nejdříve prochází procesem sušení a sterilizace. Poté se opět namáčí a podruhé suší. Takto získané látky jsou pak vedle obligátního jalovce a koriandru speciální přísadou při výrobě Indlovu Ginu. Jedná se hlavně o nejrůznější traviny, kůru a ovoce, včetně například aloe a akácie.

TIP: Motorový gin: Motocyklový fanda vyrábí alkohol s příchutí Harley Davidson

Každá láhev je následně opatřena datem a GPS souřadnicemi, které odkazují na přesné místo, kde byl sloní trus sebrán. Každá várka je tak v podstatě originálem s vlastní osobitou chutí. Patnáct procent z výtěžku navíc Ansleyovi věnují na podporu ochrany slonů. Sloní gin je k dostání i v Evropě – německý distributor jej nabízí za 45 euro.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907