Přepravu vzorků mezi laboratoří a nemocnicí přebírají drony: Jsou rychlejší a levnější

29.03.2019 - Stanislav Mihulka

Společnost UPS zahájila přepravu medicínských vzorků z laboratoří do nemocnic pomocí dronů

<p>UPS využívá k doručování zásilek se vzorky drony Matternet M2</p>

UPS využívá k doručování zásilek se vzorky drony Matternet M2


Reklama

Šikovné drony M2 společnosti Matternet si získaly pozornost na řadě míst po celém světě. Doručují učebnice v Austrálii, laboratorní vzorky ve Švýcarku, a teď také nově ve službách logistického giganta UPS medicínské vzorky mezi laboratořemi a nemocnicí v Raleighu v Severní Karolíně.

Medicínské vzorky v Raleighu obvykle vozí autem. Od zavedení dronů si tu slibují zrychlení převozů vzorků a také jejich zlevnění. Dron Matternet M2 je kvadrikoptéra, která unese až 2,3 kilogramů nákladu do vzdálenosti až 20 kilometrů. První lety zásilkových dronů v Raleighu začaly ve středu 27. března a budou pravidelné. Staly se první pravidelnou dronovou nákladní linkou, na kterou dohlíží americký regulátor letecké dopravy Federal Aviation Administration (FAA).

TIP: Drony Airbusu již doručují zásilky i mezi pobřežím a loděmi

Drony v barvách UPS létají po předem nastavených trasách. Během letu je sleduje zkušený pilot, dokud dosednou na přistávací ploše v areálu nemocnice. Provoz dronů v Raleighu bude sledovat řada zájemců o podobné služby ve zdravotnických zařízeních po celých Spojených státech.

Reklama

  • Zdroj textu:

    UPS

  • Zdroj fotografií: UPS

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907