Přepravu vzorků mezi laboratoří a nemocnicí přebírají drony: Jsou rychlejší a levnější

Společnost UPS zahájila přepravu medicínských vzorků z laboratoří do nemocnic pomocí dronů

29.03.2019 - Stanislav MihulkaŠikovné drony M2 společnosti Matternet si získaly pozornost na řadě míst po celém světě. Doručují učebnice v Austrálii, laboratorní vzorky ve Švýcarku, a teď také nově ve službách logistického giganta UPS medicínské vzorky mezi laboratořemi a nemocnicí v Raleighu v Severní Karolíně.

Medicínské vzorky v Raleighu obvykle vozí autem. Od zavedení dronů si tu slibují zrychlení převozů vzorků a také jejich zlevnění. Dron Matternet M2 je kvadrikoptéra, která unese až 2,3 kilogramů nákladu do vzdálenosti až 20 kilometrů. První lety zásilkových dronů v Raleighu začaly ve středu 27. března a budou pravidelné. Staly se první pravidelnou dronovou nákladní linkou, na kterou dohlíží americký regulátor letecké dopravy Federal Aviation Administration (FAA).

TIP: Drony Airbusu již doručují zásilky i mezi pobřežím a loděmi

Drony v barvách UPS létají po předem nastavených trasách. Během letu je sleduje zkušený pilot, dokud dosednou na přistávací ploše v areálu nemocnice. Provoz dronů v Raleighu bude sledovat řada zájemců o podobné služby ve zdravotnických zařízeních po celých Spojených státech.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    UPS


Další články v sekci