Profesor Oxfordské univerzity vytvořil náplast pro vegany, která voní po slanině

01.02.2020 - Zuzana Rychlá

Profesor Oxfordské univerzity vytvořil náplast s vůní slaniny. Chce tak pomoci začínajícím veganům vyrovnat se s masovými chutěmi


Reklama

Náplast s vůní slaniny byla vyvinuta s cílem pomoci lidem, kteří se rozhodnou přijmout rostlinnou stravu, omezit jejich touhu po masu. Otcem tohoto poněkud bizarního nápadu je Charles Spence, profesor experimentální psychologie na Oxfordské univerzitě.

TIP: Veganka zažalovala své sousedy za grilování na zahradě

Spence, který se specializuje na smyslové vnímání a způsob, jakým je mysl spojena s našimi smysly, chutí a vůní, spolupracoval při vývoji náplasti s potravinářskou společností Strong Roots. Náplast si zájemce nalepí na kůži podobně jako nikotinovou. Zatímco nikotinové náplasti uvolňují do těla nositele nikotin, veganská náplast po poškrábání uvolní vůni slaniny. Podle profesora Spence to může pomoci těm, kteří se chtějí zdržet konzumace masa. Oběd rostlinného původu jim alespoň co do vůní nabídne „masový zážitek“ a mohou tak svou mysl oklamat.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kyjonožec Eurypterus dosahoval délky 1,3 metru. Největší druhy ale dorůstaly až tří metrů.

Věda
Zajímavosti

O zdroji potravy se netopýři nechají poučit nejen od svých nejbližších příbuzných, ale také od příslušníků jiného druhu.

Příroda

Proudy plynu ve spirální galaxii NGC 4321.

Vesmír
Historie

Locusta (vlevo) prý zabila stovky Římanů. Lucrezia Borgia zase patřila k velmi vzdělaným ženám.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907