Profesor Oxfordské univerzity vytvořil náplast pro vegany, která voní po slanině

01.02.2020 - Zuzana Rychlá

Profesor Oxfordské univerzity vytvořil náplast s vůní slaniny. Chce tak pomoci začínajícím veganům vyrovnat se s masovými chutěmi


Reklama

Náplast s vůní slaniny byla vyvinuta s cílem pomoci lidem, kteří se rozhodnou přijmout rostlinnou stravu, omezit jejich touhu po masu. Otcem tohoto poněkud bizarního nápadu je Charles Spence, profesor experimentální psychologie na Oxfordské univerzitě.

TIP: Veganka zažalovala své sousedy za grilování na zahradě

Spence, který se specializuje na smyslové vnímání a způsob, jakým je mysl spojena s našimi smysly, chutí a vůní, spolupracoval při vývoji náplasti s potravinářskou společností Strong Roots. Náplast si zájemce nalepí na kůži podobně jako nikotinovou. Zatímco nikotinové náplasti uvolňují do těla nositele nikotin, veganská náplast po poškrábání uvolní vůni slaniny. Podle profesora Spence to může pomoci těm, kteří se chtějí zdržet konzumace masa. Oběd rostlinného původu jim alespoň co do vůní nabídne „masový zážitek“ a mohou tak svou mysl oklamat.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907