Projekt Vahana: Airbus plánuje flotily autonomních dronů pro pasažéry

27.08.2016 - Stanislav Mihulka

Let autonomním dronem od Airbusu by měl stát zákazníky stejně, jako jízda taxíkem s lidským řidičem


Reklama

Společnost Airbus se sídlem ve francouzském Toulouse je jedním ze dvojice největších výrobců civilních dopravních letadel na světě. Jak se ale zdá, budoucnost Airbusu patří dronům.

Airbus teď mnohé překvapil svým novým projektem Vahana. Tento projekt zahrnuje celé flotily autonomních dronů, které by měly létat nad klasickou městskou dopravou a nabízet zákazníků přepravu, která bude zároveň dechberoucím zážitkem.

Drony CityAirbus by měly fungovat podobně jako taxislužba Uber, jen ve vzduchu a bez lidských řidičů. Zákazník si pomocí aplikace sežene volný dron a dojde si k němu na nejbližší přistávací plochu.

TIP: Pohodová jízda pro jednoho: Čína představila jednomístný dron

Služba by měla být nejen rychlejší než klasické taxíky, ale také by neměla být dražší. Jestli to někomu přijde málo bláznivé, tak Airbus hodlá autonomní létající taxíky testovat už v roce 2017.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inhabitat, Airbus

  • Zdroj fotografií: Airbus

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907