Projekt Vahana: Airbus plánuje flotily autonomních dronů pro pasažéry

27.08.2016 - Stanislav Mihulka

Let autonomním dronem od Airbusu by měl stát zákazníky stejně, jako jízda taxíkem s lidským řidičem


Reklama

Společnost Airbus se sídlem ve francouzském Toulouse je jedním ze dvojice největších výrobců civilních dopravních letadel na světě. Jak se ale zdá, budoucnost Airbusu patří dronům.

Airbus teď mnohé překvapil svým novým projektem Vahana. Tento projekt zahrnuje celé flotily autonomních dronů, které by měly létat nad klasickou městskou dopravou a nabízet zákazníků přepravu, která bude zároveň dechberoucím zážitkem.

Drony CityAirbus by měly fungovat podobně jako taxislužba Uber, jen ve vzduchu a bez lidských řidičů. Zákazník si pomocí aplikace sežene volný dron a dojde si k němu na nejbližší přistávací plochu.

TIP: Pohodová jízda pro jednoho: Čína představila jednomístný dron

Služba by měla být nejen rychlejší než klasické taxíky, ale také by neměla být dražší. Jestli to někomu přijde málo bláznivé, tak Airbus hodlá autonomní létající taxíky testovat už v roce 2017.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Inhabitat, Airbus

  • Zdroj fotografií: Airbus

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907