Bolestivě propálený jícen: Chilli papričky, ostré jako břitva!

27.11.2016 - Vilém Koubek

Extrémně pálivé chilli papričky jsou dobrý sluha, potřebujete-li dochutit jídlo, ale velmi špatný pán, pokud to s nimi přeženete


Reklama

O pálivých papričkách koluje řada historek, které často působí až příliš drasticky, než aby byly pravdivé. Jistý nejmenovaný 47letý Američan se však přesvědčil, že není radno si zahrávat ani se „zeleninovým“ ohněm. Po účasti v soutěži v pojídání papriček totiž skončil na pohotovosti s ukrutnými bolestmi, jež mu vystřelovaly z žaludku až do prsou. Rentgen následně odhalil, že má do jícnu propálenou díru o velikosti 2,5 cm: Viníkem se stala paprička bhut jolokia, která se mimo jiné přidává do pepřových sprejů či nátěrů odpuzujících zvířata. Nešťastnému Američanovi „zajistila“ 21denní hospitalizaci…

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Množství masivních staveb včetně teras, věží opevnění, suchých příkopů a jiných obranných struktur vedlo vědce k přesvědčení, že šlo především o pevnost. (foto: iStock)

Historie

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Davidova socha Michelangela Buonarrotiho z let 1501–1504 je v současné době považována za jedno z nejlepších sochařských vyobrazení mužského těla v renesančním stylu. (foto: Wikimedia Commons, Benjamín Núñez GonzálezCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907