Bolestivě propálený jícen: Chilli papričky, ostré jako břitva!

27.11.2016 - Vilém Koubek

Extrémně pálivé chilli papričky jsou dobrý sluha, potřebujete-li dochutit jídlo, ale velmi špatný pán, pokud to s nimi přeženete


Reklama

O pálivých papričkách koluje řada historek, které často působí až příliš drasticky, než aby byly pravdivé. Jistý nejmenovaný 47letý Američan se však přesvědčil, že není radno si zahrávat ani se „zeleninovým“ ohněm. Po účasti v soutěži v pojídání papriček totiž skončil na pohotovosti s ukrutnými bolestmi, jež mu vystřelovaly z žaludku až do prsou. Rentgen následně odhalil, že má do jícnu propálenou díru o velikosti 2,5 cm: Viníkem se stala paprička bhut jolokia, která se mimo jiné přidává do pepřových sprejů či nátěrů odpuzujících zvířata. Nešťastnému Američanovi „zajistila“ 21denní hospitalizaci…

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907