Proti zákonu i přírodě: Zatčený dealer drog nebyl již 35 dnů na záchodě

22.02.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Když se 17. ledna pokusila policejní hlídka v anglickém Harlow zastavit podezřelý vůz, řidič na její výzvu nereagoval a zastavil až po několika kilometrech pronásledování. Za volantem auta seděl čtyřiadvacetiletý Lamarr Chambers, podle policie drogový dealer.

Žádné drogy ale u Chamberse policie nenašla. Podle příslušníků zákona je totiž vykutálený dealer stačil spolknout. Vzali proto muže do vazby, aby si počkali, až příroda donutí Chamberse důkazy vydat. Obviněný dealer se ovšem rozhodl, že s policisty i přírodou bude bojovat a od 17. ledna nešel na velkou.

Do boje s přírodou

Chambersova cela je nepřetržitě sledována a mladíkův stav kontrolují lékaři. Prvních 24 dnů dokonce policie denně reportovala, zda již zadržený navštívil toaletu. Později reporting stopla s vysvětlením, že vše podstatné sdělí po skončení vyšetřování.

Podle vyjádření essexské policie Chambers v rámci „zdržovací taktiky“ odmítá jídlo. Jak dlouho to může vydržet, lze jen spekulovat, příroda však hraje proti němu. „Je to jen otázka času,“ uvedla pro BBC Trish Macnairová, mluvčí Gastroenterologické společnosti. „Jídlo se na vylučování podílí jen zhruba jednou třetinou, zbytek je další tělesný odpad,“ upřesnila Macnairová.

Jedno je ale už teď jisté – Chambers se stal neoficiálním britským rekordmanem, když překonal dřívější několik let starý výkon, čítající 23 dnů bez návštěvy toalety.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Essex Live, BBC, Metro

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907