Proti zákonu i přírodě: Zatčený dealer drog nebyl již 35 dnů na záchodě

22.02.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Když se 17. ledna pokusila policejní hlídka v anglickém Harlow zastavit podezřelý vůz, řidič na její výzvu nereagoval a zastavil až po několika kilometrech pronásledování. Za volantem auta seděl čtyřiadvacetiletý Lamarr Chambers, podle policie drogový dealer.

Žádné drogy ale u Chamberse policie nenašla. Podle příslušníků zákona je totiž vykutálený dealer stačil spolknout. Vzali proto muže do vazby, aby si počkali, až příroda donutí Chamberse důkazy vydat. Obviněný dealer se ovšem rozhodl, že s policisty i přírodou bude bojovat a od 17. ledna nešel na velkou.

Do boje s přírodou

Chambersova cela je nepřetržitě sledována a mladíkův stav kontrolují lékaři. Prvních 24 dnů dokonce policie denně reportovala, zda již zadržený navštívil toaletu. Později reporting stopla s vysvětlením, že vše podstatné sdělí po skončení vyšetřování.

Podle vyjádření essexské policie Chambers v rámci „zdržovací taktiky“ odmítá jídlo. Jak dlouho to může vydržet, lze jen spekulovat, příroda však hraje proti němu. „Je to jen otázka času,“ uvedla pro BBC Trish Macnairová, mluvčí Gastroenterologické společnosti. „Jídlo se na vylučování podílí jen zhruba jednou třetinou, zbytek je další tělesný odpad,“ upřesnila Macnairová.

Jedno je ale už teď jisté – Chambers se stal neoficiálním britským rekordmanem, když překonal dřívější několik let starý výkon, čítající 23 dnů bez návštěvy toalety.

  • Zdroj textu:

    Essex Live, BBC, Metro

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ministr Herbert odmítl Maryinu nabídku pomoci zraněným mimo jiné kvůli její tmavé pleti.

Zajímavosti

Ve Švédsku postavili nejmenší pobočku McDonald’s. Slouží jako nápaditý včelí úl.

Revue

Jeden z největších druhů australských mravenců, buldočí mravenec druhu Myrmecia pyriformis s ulovenou včelou. Mravenci svou kořist nejprve sevřou svými mohutnými kusadly a po té jí uštědří smrtící žihadlo.

Příroda

Exokomety u hvězdy Beta Pictoris

Vesmír

Ve starověkém Římě mělo otroctví nejprve patriarchální povahu. Spolu s rozvojem státu však došlo i ke změně chápání postavení otroka z neplnoprávného člověka na živou věc. 

Historie

HyQReal utáhne třítunové letadlo

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907