Prototyp létajícího taxi Eagle má za sebou první zkušební let

22.04.2017 - Stanislav Mihulka

Budou na obloze jako první létající auta nebo létající taxíky?

Prototyp Eagle -<p>Zmenšený prototyp létajícího taxi společnosti Lilium poprvé ve vzduchu</p>
Prototyp Eagle -

Zmenšený prototyp létajícího taxi společnosti Lilium poprvé ve vzduchu


Reklama

Všichni čekají na létající osobní auta, ale první možná ve skutečnosti dorazí létající taxi. Německá společnost Lilium Aviation vyzkoušela bezpilotní prototyp létajícího taxi Eagle.

Stroj s kolmým startem a kolmým přistáním je poháněný elektřinou, která roztáčí 36 dmychadel. Po úspěšném prvním letu teď bude následovat série letových testů, které prověří konstrukci prototypu, včetně změn letu z vertikálního na horizontální a naopak.

TIP: Revoluční letoun: V Americe dokončili testy prototypu stroje X-plane

Lidé společnosti Lilium počítají s tím, že v roce 2019 by měl vzlétnout pilotovaný pětimístný model. Ten by měl potřebovat k provozu pouhých 10 procent energie nutné pro kvadrikoptéru podobné velikosti. Přitom bude mít dolet přes 300 kilometrů a bude dosahovat rychlosti letu až 300 kilometrů za hodinu. Samozřejmostí by měl být důmyslný bezpečnostní systém, který omezí možné katastrofy na minimum.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Lilium

  • Zdroj fotografií: Lilium

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

Přemyslovští králové – Vratislav II., Vladislav II., Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a Václav III. (ilustrace: panovnici.estranky.cz)

Historie

Kruh života 

Javier Murcia | Chování  | 2. místo

Útok zachycený na snímku předvídal Javier Murcia dlouho před tím, než k němu došlo. Všiml si totiž zřejmě nemocného pyskouna zelenavého, jak těžkopádně plave směrem k porostu, kde se ukrýval dravý kanic písmenkový. Samotný výpad trval doslova pouhý okamžik a predátor byl poté natolik zaměstnaný polykáním kořisti, že se k němu potápěč dostal takřka na dosah ruky. (foto: Underwater Photographer Of The Year 2022, © Javier Murcia)

Revue

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907