Průmyslový exoskelet Guardian XO Max unese až 90 kilogramů

05.01.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Nový exoskelet pro průmyslové provozy</p>

Nový exoskelet pro průmyslové provozy


Reklama

I v dnešní době se často stává, že lidští zaměstnanci musí zvedat či přenášet těžké náklady. Časem jejich práci převezmou roboti, ale do té doby by lidem mohly usnadnit zaměstnání robotické exoskelety. Jejich vývoj letí raketově kupředu a jsou stále pokročilejší a výkonnější.

Na této vlně jede i společnost Sarcos Robotics, která nedávno představila nový industriální exoskelet Guardian XO Max. Jde o první exoskelet pro využití v průmyslu, který je poháněný bateriemi. Svou žlutou barvou a také konstrukcí navíc připomíná legendární exoskelet Ripleyové z Vetřelců. Už teď je možné si ho přeobjednat a k dispozici by měl být počátkem roku 2020. Jeho cena zatím ještě není známá.

TIP: Jak usnadnit práci zaměstnancům: V automobilkách vypomůže exoskelet

Jak užitečný takový exoskelet je? Pro člověka v exoskeletu Guardian XO Max bude zvednutí 45 kilogramového nákladu, jako kdyby zvedal 2,2 kilogramy. Ovládání je prý intuitivní a exoskelet pohotově reaguje na lidské pohyby. Guardian XO Max je poháněný malou jednotkou s nabíjitelnými bateriemi, která by díky pečlivé optimalizaci spotřeby energie měla vydržet až na 8 hodin provozu. Výměna jednotky je podle Sarcos Robotics snadná a lze ji provést i na pracovišti, když je v exoskeletu člověk.

  • Zdroj textu:

    Sarcos Robotics

  • Zdroj fotografií: Sarcos Robotics

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raketa Falcon Heavy mise STP-2 před startem

Vesmír

Čtyři opičky

Cévní svazky na příčném řezu oddenkem rákosu (Phragmites communis). Velké kulaté otvory jsou cévy xylemu, kterými je rostlinou rozváděna voda a minerální látky z kořenů vzhůru do zbytku rostliny. Zeleně fluoreskuje floem – velké zelené buňky jsou sítkovice, kterými proudí cukry, jež vznikly při fotosyntéze v listech, malé jsou průvodní buňky, které sítkovice vyživují a zajišťují většinu jejich metabolické aktivity.

Příroda

Lebka muže z Bockstenu a jeho pravděpodobná podoba.

Historie

Čolpon-Ata se nachází téměř uprostřed severního břehu jezera a nabízí úžasné výhledy i pěkné pláže.

Cestování
Věda

Curiosity, vlastnoruční selfie

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907