Reklama


Průmyslový exoskelet Guardian XO Max unese až 90 kilogramů

05.01.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Nový exoskelet pro průmyslové provozy</p>

Nový exoskelet pro průmyslové provozy


Reklama

I v dnešní době se často stává, že lidští zaměstnanci musí zvedat či přenášet těžké náklady. Časem jejich práci převezmou roboti, ale do té doby by lidem mohly usnadnit zaměstnání robotické exoskelety. Jejich vývoj letí raketově kupředu a jsou stále pokročilejší a výkonnější.

Na této vlně jede i společnost Sarcos Robotics, která nedávno představila nový industriální exoskelet Guardian XO Max. Jde o první exoskelet pro využití v průmyslu, který je poháněný bateriemi. Svou žlutou barvou a také konstrukcí navíc připomíná legendární exoskelet Ripleyové z Vetřelců. Už teď je možné si ho přeobjednat a k dispozici by měl být počátkem roku 2020. Jeho cena zatím ještě není známá.

TIP: Jak usnadnit práci zaměstnancům: V automobilkách vypomůže exoskelet

Jak užitečný takový exoskelet je? Pro člověka v exoskeletu Guardian XO Max bude zvednutí 45 kilogramového nákladu, jako kdyby zvedal 2,2 kilogramy. Ovládání je prý intuitivní a exoskelet pohotově reaguje na lidské pohyby. Guardian XO Max je poháněný malou jednotkou s nabíjitelnými bateriemi, která by díky pečlivé optimalizaci spotřeby energie měla vydržet až na 8 hodin provozu. Výměna jednotky je podle Sarcos Robotics snadná a lze ji provést i na pracovišti, když je v exoskeletu člověk.

  • Zdroj textu:

    Sarcos Robotics

  • Zdroj fotografií: Sarcos Robotics

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ilustrace průběhu úplného zatmění Měsíce 21. ledna 2019 znázorňuje postup měsíčního kotouče zemským polostínem (tzv. penumbra) i plným stínem (tzv. umbra). Všechny časové údaje odpovídají středoevropskému času (SEČ).

Vesmír

Když začal mramor Tádž Mahalu žloutnout, vynalezli si Indové metodu jeho čištění - stavbu pokryli říčním bahnem, které nečistoty vysálo.

Historie

Bílý kůň z Uffingtonu patří po Stonehenge k nejslavnějším pravěkým památkám v Británii. Obr z Cerne Abbas zase zosobňuje boha plodnosti. Možná jde však jen o podařený žert.

Zajímavosti

Násilí ve filmech přibývá. Naštěstí to nemá dopad do reálného světa.

Věda

Osmanská kavalerie našla během války větší uplatnění, než například jezdci na západní frontě

Válka

Rudá planeta v průzračné atmosféře a během globální prachové bouře

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907