Jak usnadnit práci zaměstnancům: V automobilkách vypomůže exoskelet

30.10.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Výroba auta s exoskeletem Hyundai Chairless Exoskeleton (H-CEX)</p>

Výroba auta s exoskeletem Hyundai Chairless Exoskeleton (H-CEX)


Reklama

Výroba automobilů je v dnešní době náročným zaměstnáním. Automobilky se proto poohlížejí po nových technologiích, které by jejich zaměstnancům náročnou práci usnadnily. Společnost Ford například nedávno zahájila program zavádění exoskeletů pro ulehčení fyzické práce.

Pozadu nezůstává ani společnost Hyundai. Jejich nové zařízení Hyundai Chairless Exoskeleton (H-CEX) šetří hlavně kolena svých uživatelů. Zaměstnanci vybavení exoskeletem H-CEX mohou stát podle potřeby. Když si ale dotyčný zaměstnanec chce sednout, exoskelet mu pohotově poskytne podporu a usnadní tím náročnou práci.

TIP: Nejste si jistí na sjezdovce? Zkuste to s podpůrným exoskeletem pro lyžaře

Exoskelet H-CEX váží jen 1,6 kg. Přitom si s ním může sednout kdokoliv do hmotnosti 150 kg, ve třech různých úhlech sezení (85, 70 a 55 stupňů). Společnost hodlá koncem letošního roku s exoskeletem H-CEX a dalšími podobnými pomůckami zahájit testy v severoamerických továrnách.

 

  • Zdroj textu:

    Hyundai

  • Zdroj fotografií: Hyundai

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jenom přístav nestačí

Severní Amerika
kdy: 1803
cena: 5,95 miliardy korun

Obrovské území o rozloze 2 140 000 km², jemuž se v 18. století říkalo Louisiana, představovalo od kolonizace Severní Ameriky žhavou oblast evropské politiky a nadvládu nad ním si postupně předávala Francie se Španělskem. V roce 1800 jej sice získal zpět pod kontrolu Francouzů Napoleon Bonaparte, nicméně jeho zemí zmítaly nepokoje a válka s Brity, což vojevůdce přivedlo na myšlenku prodat Louisianu Američanům. Svým rozhodnutím nahrál do karet tehdejšímu prezidentovi Thomasi Jeffersonovi, který o koupi území již dlouho usiloval – jeho součást totiž tvořila strategicky významná řeka Mississippi a také přístav v New Orleans: Podle původního plánu měly Spojené státy koupit pouze zmíněné město, ale po poradě s delegáty Jamesem Monroem a Robertem Livingstonem se jejich zájem rozšířil na celou Louisianu

V roce 1803 skutečně došlo k prodeji v přepočtu za 5,95 miliardy korun a navrch USA odpustily Francii dluh ve výši 1,9 miliardy korun. Díky tomuto obchodu se přitom rozrostly takřka dvojnásobně: Na novém území vznikly státy Louisiana, Arkansas, Missouri, Iowa, Oklahoma, Kansas či Nebraska, ale zahrnuje rovněž části Severní i Jižní Dakoty, Montany, Wyomingu, Colorada, Minnesoty či Texasu. 

Zajímavosti
Věda

Arthur Schopenhauer (1788–1860 byl německý filosof 19. století. Byl hlasatelem pesimistické filosofie. Výrazně ovlivnil mnoho pozdějších myslitelů, mimo jiné například Friedricha Nietzscheho.

Historie

Srdcem vesnice se stala vždy masivní mešita, postavená spíš jako kasárna – včetně zbrojnice a zásob obilí.

Cestování

Vojáci trávili v zákopech dlouhé dny a nejvíce je deptaly nekonečné hodiny nudy.

Válka

Aguas Zarcas, páchnoucí kosmická hrouda hlíny.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907