Jak usnadnit práci zaměstnancům: V automobilkách vypomůže exoskelet

30.10.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Výroba auta s exoskeletem Hyundai Chairless Exoskeleton (H-CEX)</p>

Výroba auta s exoskeletem Hyundai Chairless Exoskeleton (H-CEX)


Reklama

Výroba automobilů je v dnešní době náročným zaměstnáním. Automobilky se proto poohlížejí po nových technologiích, které by jejich zaměstnancům náročnou práci usnadnily. Společnost Ford například nedávno zahájila program zavádění exoskeletů pro ulehčení fyzické práce.

Pozadu nezůstává ani společnost Hyundai. Jejich nové zařízení Hyundai Chairless Exoskeleton (H-CEX) šetří hlavně kolena svých uživatelů. Zaměstnanci vybavení exoskeletem H-CEX mohou stát podle potřeby. Když si ale dotyčný zaměstnanec chce sednout, exoskelet mu pohotově poskytne podporu a usnadní tím náročnou práci.

TIP: Nejste si jistí na sjezdovce? Zkuste to s podpůrným exoskeletem pro lyžaře

Exoskelet H-CEX váží jen 1,6 kg. Přitom si s ním může sednout kdokoliv do hmotnosti 150 kg, ve třech různých úhlech sezení (85, 70 a 55 stupňů). Společnost hodlá koncem letošního roku s exoskeletem H-CEX a dalšími podobnými pomůckami zahájit testy v severoamerických továrnách.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Hyundai

  • Zdroj fotografií: Hyundai

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907