Psí alkoholik: Labrador Coco se úspěšně zbavuje závislosti na alkoholu

Dvouletý kříženec labradora strávil měsíc v intenzivní péči veterinářů, kde se zbavoval závislosti na alkoholu

11.04.2023 - Martin ReichmanCoco, dvouletý kříženec labradora, strávil měsíc na jednotce intenzivní péče poté, co se stal závislým na alkoholu. Podle zaměstnanců záchranného centra Woodside Animal Welfare Trust v anglickém Plymouthu měl velké štěstí, neboť byl v přímém ohrožení života. Celé čtyři týdny strávil pod silnými sedativy.

Do péče veterinářů se Coco dostal společně s dalším čtyřnohým parťákem poté, co jejich páníček zemřel. Podle všeho šlo o náruživého pijana, který nechával zbytky alkoholu volně po bytě, čehož jeho psí mazlíčci dosyta využívali. Zatímco Coco je alespoň po fyzické stránce z nejhoršího venku, jeho čtyřnohý parťák tolik štěstí neměl a během nucené abstinence zemřel.

„Jsme rádi, že je Coco mimo nebezpečí života a může už fungovat bez léků,“ uvedli zaměstnanci veterinární stanice na Facebooku. „Náprava jeho duševního stavu si ale ještě vyžádá nějaký čas, než jej budeme moct nabídnout k adopci.“ Podle zástupců Woodside Animal Welfare Trust je Coco prvním psem ve Velké Británii, který se léčil ze závislosti na alkoholu.


Další články v sekci