Psychicky narušený muž si do lebky zabodl dlouhý nůž: Nemohl prý dýchat

16.10.2018 - Martin Reichman


Reklama

Ukrajinská policie objevila v polích nedaleko Doněcku muže s nožem zaraženým v hluboko lebce. Jednačtyřicetiletý dělník z místní továrny byl zcela při vědomí a komunikoval se zasahujícími policisty. Nůž si muž do lebky zabodl sám – nemohl prý dýchat.

TIP: Zachráněný bruskou: Penis uvízlý v montážním klíči muži zachránili hasiči

Následné vyšetření v nemocnici ukázalo, že čepel vězí uvnitř lebky 12 až 15 centimetrů hluboko. I sebemenší pohyb mohl způsobit nevratné poškození mozku nebo i smrt. Lékaři proto k zákroku přivolali specialisty z regionální neurochirurgie. Těm se nůž z lebky podařilo odstranit. Podle lékařů byla čepel přesně mezi oběma hemisférami a je tak poměrně velká šance, že zranění nebude mít žádné trvalé následky. Psychicky narušený muž je nyní v péči psychiatrů.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907