Ředitel mezi svatými: Z italské katedrály musel zmizet kontroverzní obraz

09.06.2022 - Vilém Koubek

Z katedrály v italské Puglii musel zmizet obraz, který vedle svatých zachycoval také tamního kněze a ředitele charitativní organizace

<p>Z katedrály v italském městě Canosa di Puglia musel zmizet obraz, na kterém autor vedle svaté Sabiny a Benedikta zachytil také místního kněze a podnikatele.</p>

Z katedrály v italském městě Canosa di Puglia musel zmizet obraz, na kterém autor vedle svaté Sabiny a Benedikta zachytil také místního kněze a podnikatele.


Reklama

Hlavním tématem obrazu Giuseppeho Antonia Lomuscia se mělo stát setkání sv. Sabina z Canosy a sv. Benedikta z Nursie. Jenže když bylo plátno v přepočtu za půl milionu korun odhaleno, nemohli si přihlížející nevšimnout, že zobrazuje i místního kněze a ředitele charitativní organizace, která dílo zaplatila. Ani jedna z osobností však ke svému ztvárnění nedala souhlas, a tak se musel obraz z očí veřejnosti zase v tichosti vytratit.

TIP: Znuděný hlídač v ruské galerii „vylepšil“ propiskou obraz za 20 milionů korun

Lomuscio si prý myslel, že postačí, když jednomu z mužů namaluje přes obličej roušku a druhého zčásti zakryje křížem. Údajně chtěl jednoduše zachytit vůdčí persony komunity – a nyní mu nezbývá než svůj výtvor upravit.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907