Rekordní aukce: Porsche 550 Spyder z roku 1956 prodáno za 145 milionů

14.09.2016 - Zuzana Rychlá

Porsche 550 Spyder z roku 1956 -<p>Kalifornská aukční síň Bonhams si připsala další rekord. Za Porsche 550 Spyder z roku 1956 zaplatil nový majitel 6,1 milionu dolarů.</p>
Porsche 550 Spyder z roku 1956 -

Kalifornská aukční síň Bonhams si připsala další rekord. Za Porsche 550 Spyder z roku 1956 zaplatil nový majitel 6,1 milionu dolarů.


Reklama

Sporťáky z 60. let patří mezi sběrateli k nejcennějším kouskům. Dokazuje to i právě skončená dražba originální verze sporťáku Porsche 550 Spyder z roku 1956, za které její nový majitel zaplatil 6,1 milionu dolarů (v přepočtu zhruba 145 milionů korun). Přestože výsledná suma se nevyšplhala na původně odhadovaných 8 milionů dolarů, jde o rekordní částku, jakou kdy za tento vůz zájemce zaplatil. Šťastný majitel si tak může mnout ruce – podle majitele kalifornské aukční síně Bonhams byl vydražený Spyder v dokonale původním stavu. V totožném vozu (jen o rok mladším) zemřel před 61 lety slavný „rebel bez příčiny“ – James Dean

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, The Telegraph

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907