Republikánský politik chtěl legalizovat lov mytického bigfoota

04.02.2021 - Vilém Koubek

Republikánský politik chtěl legalizovat lov mytického bigfoota. Komise pro ochranu divoké zvěře mu však připomněla, že tvor oficiálně neexistuje

<p>Slavný záběr z tzv. Patterson-Gimlinova filmu z roku 1967, který údajně zachycuje kráčející samici bigfoota. Později vyšlo najevo, že jde o podvrh.</p>

Slavný záběr z tzv. Patterson-Gimlinova filmu z roku 1967, který údajně zachycuje kráčející samici bigfoota. Později vyšlo najevo, že jde o podvrh.


Reklama

Bigfoot – tajemné stvoření, jehož existenci dokazují jen rozmazané fotografie – představuje nedílnou součást amerického folkloru. V Oklahomě by jej však lidé mohli lovit, což se snaží prosadit republikánský poslanec Justin Humphrey. „Chtěl bych zdůraznit, že bigfoota nehodláme zabít ani tento akt neschvalujeme – lapíme ho živého,“ dodává.

TIP: Na stopě yettimu: Je sněžný muž výmysl, medvěd, nebo skutečně existuje?

Ve svém návrhu sice zmíněnou podmínku neuvádí, ale o její doplnění by se prý měla postarat oklahomská Komise pro ochranu divoké zvěře. Úřad však Humphreyho populismus považuje spíš za otravný než zábavný. „Na základě vědeckého výzkumu jsme existenci bigfoota ve státě Oklahoma vyloučili. Pokud bychom tedy museli zavádět novou loveckou sezonu, bylo by to pro nereálného tvora,“ dodal člen komise Micah Holmes.

Hrátky s bigfootem

Je bigfoot skutečný? Minimálně v jednom případě víme bezpečně, že ne. V roce 2013 usmrtilo auto 44letého muže z Montany, který fingoval bigfoota v hejkalu (jde o celotělový maskovací úbor, který používají vojenští ostřelovači, aby splynuli s okolím). Muž vstoupil na vozovku ve chvíli, kdy auto řídila nezkušená mladá řidička, která nezvládla zabrzdit. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ivanov byl rozhodnutý oplodnit ženy šimpanzím spermatem bez toho, že by jim prozradil, oč jde.

Zajímavosti

Kavachi je jednou z nejaktivnějších podvodních sopek Tichého oceánu.

Věda
Historie

Sugestivně tvarovaná reflexní mlhovina IC 2118 ze souhvězdí Oriona, zcela pochopitelně známější pod názvem Hlava čarodějnice, září především odraženým světlem hvězdy Rigel, kterou upřeně „sleduje“.

Vesmír

Srovnání velikostí sovětských obrněnců v památníku v pevnosti Brest. Zleva SU-100, T-44, T-34/85 a ISU-152.

Válka

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907