Republikánský politik chtěl legalizovat lov mytického bigfoota

04.02.2021 - Vilém Koubek

Republikánský politik chtěl legalizovat lov mytického bigfoota. Komise pro ochranu divoké zvěře mu však připomněla, že tvor oficiálně neexistuje

<p>Slavný záběr z tzv. Patterson-Gimlinova filmu z roku 1967, který údajně zachycuje kráčející samici bigfoota. Později vyšlo najevo, že jde o podvrh.</p>

Slavný záběr z tzv. Patterson-Gimlinova filmu z roku 1967, který údajně zachycuje kráčející samici bigfoota. Později vyšlo najevo, že jde o podvrh.


Reklama

Bigfoot – tajemné stvoření, jehož existenci dokazují jen rozmazané fotografie – představuje nedílnou součást amerického folkloru. V Oklahomě by jej však lidé mohli lovit, což se snaží prosadit republikánský poslanec Justin Humphrey. „Chtěl bych zdůraznit, že bigfoota nehodláme zabít ani tento akt neschvalujeme – lapíme ho živého,“ dodává.

TIP: Na stopě yettimu: Je sněžný muž výmysl, medvěd, nebo skutečně existuje?

Ve svém návrhu sice zmíněnou podmínku neuvádí, ale o její doplnění by se prý měla postarat oklahomská Komise pro ochranu divoké zvěře. Úřad však Humphreyho populismus považuje spíš za otravný než zábavný. „Na základě vědeckého výzkumu jsme existenci bigfoota ve státě Oklahoma vyloučili. Pokud bychom tedy museli zavádět novou loveckou sezonu, bylo by to pro nereálného tvora,“ dodal člen komise Micah Holmes.

Hrátky s bigfootem

Je bigfoot skutečný? Minimálně v jednom případě víme bezpečně, že ne. V roce 2013 usmrtilo auto 44letého muže z Montany, který fingoval bigfoota v hejkalu (jde o celotělový maskovací úbor, který používají vojenští ostřelovači, aby splynuli s okolím). Muž vstoupil na vozovku ve chvíli, kdy auto řídila nezkušená mladá řidička, která nezvládla zabrzdit. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Florencie, kolébka renesance

Země: Itálie
Počet obyvatel: 366 tisíc
Vzdálenost z Prahy: 742 kilometrů (vzdušnou čarou); autem: 9 h 47 min (1 028 km)

Jméno metropole malebného Toskánska, založené římskými vojáky, znamená „Kvetoucí“. Největší rozkvět města nastal v období renesance, z nějž pochází i typická kupole nejikoničtější stavby Florencie: katedrály Santa Maria del Fiore. Stavba samotné budovy začala na konci 13. století, dokončení se však protáhlo. Nečekaným technickým problémem se ukázala výstavba obří kupole, s níž si dokázal poradit až Filippo Brunelleschi – kupole byla dokončena roku 1434. Florencií protéká řeka Arno, na níž stojí i jeden z nejslavnějších mostů světa, Ponte Vecchio. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ropucha coloradská – její kůže a jed obsahují 5-MeO-DMT a bufotenin, halucinogenní tryptaminy. (foto: Wikimedia Commons, WildfeuerCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Astrovan přepravující astronauty na start mise STS-135. (foto: NASA, Jim GrossmannCC BY 4.0)

Vesmír

Trosky Reichstagu jen pár dní po skončení bojů. (foto: Wikimedia Commons, Imperial War MuseumsCC0)

Válka

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907