Republikánský politik chtěl legalizovat lov mytického bigfoota

04.02.2021 - Vilém Koubek

Republikánský politik chtěl legalizovat lov mytického bigfoota. Komise pro ochranu divoké zvěře mu však připomněla, že tvor oficiálně neexistuje

<p>Slavný záběr z tzv. Patterson-Gimlinova filmu z roku 1967, který údajně zachycuje kráčející samici bigfoota. Později vyšlo najevo, že jde o podvrh.</p>

Slavný záběr z tzv. Patterson-Gimlinova filmu z roku 1967, který údajně zachycuje kráčející samici bigfoota. Později vyšlo najevo, že jde o podvrh.


Reklama

Bigfoot – tajemné stvoření, jehož existenci dokazují jen rozmazané fotografie – představuje nedílnou součást amerického folkloru. V Oklahomě by jej však lidé mohli lovit, což se snaží prosadit republikánský poslanec Justin Humphrey. „Chtěl bych zdůraznit, že bigfoota nehodláme zabít ani tento akt neschvalujeme – lapíme ho živého,“ dodává.

TIP: Na stopě yettimu: Je sněžný muž výmysl, medvěd, nebo skutečně existuje?

Ve svém návrhu sice zmíněnou podmínku neuvádí, ale o její doplnění by se prý měla postarat oklahomská Komise pro ochranu divoké zvěře. Úřad však Humphreyho populismus považuje spíš za otravný než zábavný. „Na základě vědeckého výzkumu jsme existenci bigfoota ve státě Oklahoma vyloučili. Pokud bychom tedy museli zavádět novou loveckou sezonu, bylo by to pro nereálného tvora,“ dodal člen komise Micah Holmes.

Hrátky s bigfootem

Je bigfoot skutečný? Minimálně v jednom případě víme bezpečně, že ne. V roce 2013 usmrtilo auto 44letého muže z Montany, který fingoval bigfoota v hejkalu (jde o celotělový maskovací úbor, který používají vojenští ostřelovači, aby splynuli s okolím). Muž vstoupil na vozovku ve chvíli, kdy auto řídila nezkušená mladá řidička, která nezvládla zabrzdit. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zredukování počtu bizonů v parku je potřeba k udržení rovnováhy v tamním ekosystému a využití dobrovolníků je pro úřady levným způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout.

Zajímavosti

Podle vědců z Oxfordu neexistují žádné důkazy o souvislosti mezi používáním moderních technologií a duševním zdravím dospívajících.

Věda

Venuše na snímku zařízení WISPR, během třetího průletu Parker Solar Probe kolem Venuše.

Vesmír

Pařížané byli na zimní záplavy zvyklí, nečekali však, že roku 1910 dostanou tak obrovské rozměry. 

Historie

Britský generál Douglas Haig dokázal přežít válku v relativním dostatku - polní pošta mu doručovala lososí i tetřeví maso, kvalitní francouzská vína nebo třeba brandy.

Válka

Labyrint je symbolem mediteránu, a rovněž tvoří kamennou dominantu na dně lomu v Pavlíkově botanické zahradě.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907