Revoluce v antikoncepci? Německý truhlář vymyslel přepínač pro spermie

Německý truhlář vymyslel přepínač, který brání ejakulaci. Svůj vynález si nechal patentovat a sám si jej nechal i implantovat

07.01.2016 - Martin ReichmanNěmecký truhlář Clemens Bimek přišel s nápadem, jak jednoduše vyřešit problém mužské antikoncepce. Navrhl přepínač, který po implantování do chámovodu dokáže přerušit tok spermií a brání tak ejakulaci. Dvojice přepínacích ventilů se poté ovládá stiskem přes kůži šourku.

Clemens ale nezůstal jen u teoretického návrhu. Přestože mu jeho nápad lékaři rozmlouvali, nechal si přepínač implantovat. Urolog Hartwig Bauer, který operaci prováděl, považuje Bimkovo řešení za elegantnější, než jaké představuje například vasektomie - tedy přerušení chámovodů za účelem trvalé sterilizace.

Ne všichni lékaři jsou ale stejně optimističtí. Wolfgang Bühmann, mluvčí sdružující německé urology varuje, že implantát může na chámovodu způsobit zjizvení a tím jej zneprůchodnit. Ventil se také podle Bühmanna může ucpat.

Clemens Bimek si ale svůj vynález pochvaluje a stejnou možnost chce dopřát ještě letos dalším 25 mužům, kteří si budou chtít jeho převratný antikoncepční ventil vyzkoušet.

Jak antikoncepční ventil funguje

  • Zdroj textu

    Der Spiegel, The Telegraph

  • Zdroj fotografií

    Bimek SLV


Další články v sekci