Robotí smyslnost: Tanečnice v nočním klubu zastoupili roboti

05.10.2019 - Vilém Koubek

Na oslavu pátého výročí otevření francouzského nočního SC-Clubu se k tyčím postavily robotické tanečnice, vyrobené z vyřazených figurín


Reklama

„Každému se líbí něco,“ tvrdí majitel nočního podniku Laurent Roue, který na oslavu pátých narozenin svého klubu povolal k tyčím robotické tanečnice. Stroje, jejichž svůdné partie pocházejí z běžných figurín pro obchodní domy, tvoří součást uměleckého projektu Brita Gilese Walkera. Ten navíc „robotkám“ místo hlav nainstaloval kamery, jež obvykle snímají dění na ulici.

TIP: Robotické chrámy lásky: Jsme připraveni na sex s roboty?

„Jedná se o hru na šmíráctví, která má v divácích vyvolat pochybnosti, kdo koho vlastně sleduje,“ dodává výtvarník. Laurent Rou však zároveň ujišťuje, že v jeho podniku stroje živé tanečnice nikdy zcela nenahradí, protože jsou podle něj příliš chladné a nelidské.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zlatá mísa z Ebreichsdorfu.

Věda
Zajímavosti

Krabí mlhovina (vpravo) představuje zřejmě nejslavnější pozůstatek supernovy (SN 1054). Její explozi zaznamenali čínští hvězdáři v roce 1054. Vlevo dole pozůstatek Tychonovy supernovy (SN 1572), jež byla jako jedna z mála viditelná pouhýma očima. Vlevo nahoře Cassiopea A, nejjasnější zbytek po supernově (v radiovém oboru). Světlo z výbuchu k nám dorazilo zřejmě před 350 lety.

Vesmír

Před zpozorováním odstřelovačem chrání prostor pohybu i prostá maskovací síť. Na snímku americký voják v Koreji, 1952.

Válka

Marii Terezii na dobru poddaných nezáleželo tak, jak se traduje. Důležitější byl stabilní stát.

Historie

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907