Robotí smyslnost: Tanečnice v nočním klubu zastoupili roboti

05.10.2019 - Vilém Koubek

Na oslavu pátého výročí otevření francouzského nočního SC-Clubu se k tyčím postavily robotické tanečnice, vyrobené z vyřazených figurín


Reklama

„Každému se líbí něco,“ tvrdí majitel nočního podniku Laurent Roue, který na oslavu pátých narozenin svého klubu povolal k tyčím robotické tanečnice. Stroje, jejichž svůdné partie pocházejí z běžných figurín pro obchodní domy, tvoří součást uměleckého projektu Brita Gilese Walkera. Ten navíc „robotkám“ místo hlav nainstaloval kamery, jež obvykle snímají dění na ulici.

TIP: Robotické chrámy lásky: Jsme připraveni na sex s roboty?

„Jedná se o hru na šmíráctví, která má v divácích vyvolat pochybnosti, kdo koho vlastně sleduje,“ dodává výtvarník. Laurent Rou však zároveň ujišťuje, že v jeho podniku stroje živé tanečnice nikdy zcela nenahradí, protože jsou podle něj příliš chladné a nelidské.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Čingischánovo vraždění udělalo z hedvábné stezky paradoxně bezpečnější místo pro obchod.

Zajímavosti

Skupina trilobitů Ampyx priscus, společně zaplavených bahnem

Věda
Zajímavosti

Vlajky, jež astronauti vztyčili na Měsíci, mohly tamním podmínkám odolávat jen po symbolickou dobu. V přepočtu stály pouhých 650 korun

Vesmír

Babylon dnešní doby

V odlehlých údolích se během staletí vyvinuly stovky etnik s naprosto rozdílnou kulturou a jazykem. Jen s východní části ostrova (tedy nezávislým státem Papua-Nová Guinea) je spojeno celkem 841 různých jazyků a společně se západní Indonéskou půlkou se počet používaných nářečí šplhá k tisícovce. To je asi sedmina všech jazyků světa. Většinou z nich však nehovoří více než 1 000 lidí. Na východní polovině ostrova se proto lidé z různých kmenů dorozumívají prostřednictvím Tok Pisin – směsi místních dialektů a zkomolených výrazů z angličtiny. V západní části je společným dorozumívacím prostředkem indonéština.

Příroda

Ocenění za chemii si odnesl japonský tým, jenž vyzkoumal, že pětileté dítě denně vyprodukuje až půl litru slin.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907