Robotický uklízeč Narwal funguje jako vysavač i mop zároveň

02.05.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Šikovný uklízecí robot obstará jako vysavač a mop až 200 metrů čtverečních podlahy bez zásahu obsluhy.</p>

Šikovný uklízecí robot obstará jako vysavač a mop až 200 metrů čtverečních podlahy bez zásahu obsluhy.


Reklama

V 21. století se v domácnostech častěji a častěji objevují robotičtí uklízeči. Jsou stále chytřejší a efektivnější a dovedou pozoruhodné věci. Novinkou mezi nimi je sofistikovaný uklízecí robot Narwal, který se pyšní tím, že vysává, používá mop, a ještě ke všemu si sám dovede vyměnit špinavou vodu.

Uklízeč Narwal má k dispozici svoji uklízecí stanici, kde je zásobník na 5 litrů vody. Tam si robot mění špinavou vodu za čistou. Díky této stanici dokáže Narwal vyčistit až 200 metrů čtverečních bez nutnosti zásahu lidské obsluhy. Zvládne umýt všechny běžné typy podlah, od plastu až po dřevo.

TIP: Inteligentní pomocník: Robotický vysavač uklízí s pokročilým navigačním systémem

Narwal má také k dispozici LiDAR a speciální navigační software, s jehož pomocí si dokáže vytvořit optimální trasu na vyčištění celého bytu či domu. Tuto trasu si navíc s každým průjezdem aktualizuje a vylepšuje. Celé uklízení s Narwalem je samozřejmě možné ovládat aplikací na chytrém telefonu. Důmyslný robotický uklízeč bude na trhu od září a zákazníci si ho budou moci pořídit za 799 dolarů (něco přes 18 tisíc Kč).

  • Zdroj textu:

    Narwal

  • Zdroj fotografií: Narwal

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907