Robotický uklízeč Narwal funguje jako vysavač i mop zároveň

02.05.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Šikovný uklízecí robot obstará jako vysavač a mop až 200 metrů čtverečních podlahy bez zásahu obsluhy.</p>

Šikovný uklízecí robot obstará jako vysavač a mop až 200 metrů čtverečních podlahy bez zásahu obsluhy.


Reklama

V 21. století se v domácnostech častěji a častěji objevují robotičtí uklízeči. Jsou stále chytřejší a efektivnější a dovedou pozoruhodné věci. Novinkou mezi nimi je sofistikovaný uklízecí robot Narwal, který se pyšní tím, že vysává, používá mop, a ještě ke všemu si sám dovede vyměnit špinavou vodu.

Uklízeč Narwal má k dispozici svoji uklízecí stanici, kde je zásobník na 5 litrů vody. Tam si robot mění špinavou vodu za čistou. Díky této stanici dokáže Narwal vyčistit až 200 metrů čtverečních bez nutnosti zásahu lidské obsluhy. Zvládne umýt všechny běžné typy podlah, od plastu až po dřevo.

TIP: Inteligentní pomocník: Robotický vysavač uklízí s pokročilým navigačním systémem

Narwal má také k dispozici LiDAR a speciální navigační software, s jehož pomocí si dokáže vytvořit optimální trasu na vyčištění celého bytu či domu. Tuto trasu si navíc s každým průjezdem aktualizuje a vylepšuje. Celé uklízení s Narwalem je samozřejmě možné ovládat aplikací na chytrém telefonu. Důmyslný robotický uklízeč bude na trhu od září a zákazníci si ho budou moci pořídit za 799 dolarů (něco přes 18 tisíc Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Narwal

  • Zdroj fotografií: Narwal

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907