Robotický uklízeč Narwal funguje jako vysavač i mop zároveň

02.05.2019 - Stanislav Mihulka

<p>Šikovný uklízecí robot obstará jako vysavač a mop až 200 metrů čtverečních podlahy bez zásahu obsluhy.</p>

Šikovný uklízecí robot obstará jako vysavač a mop až 200 metrů čtverečních podlahy bez zásahu obsluhy.


Reklama

V 21. století se v domácnostech častěji a častěji objevují robotičtí uklízeči. Jsou stále chytřejší a efektivnější a dovedou pozoruhodné věci. Novinkou mezi nimi je sofistikovaný uklízecí robot Narwal, který se pyšní tím, že vysává, používá mop, a ještě ke všemu si sám dovede vyměnit špinavou vodu.

Uklízeč Narwal má k dispozici svoji uklízecí stanici, kde je zásobník na 5 litrů vody. Tam si robot mění špinavou vodu za čistou. Díky této stanici dokáže Narwal vyčistit až 200 metrů čtverečních bez nutnosti zásahu lidské obsluhy. Zvládne umýt všechny běžné typy podlah, od plastu až po dřevo.

TIP: Inteligentní pomocník: Robotický vysavač uklízí s pokročilým navigačním systémem

Narwal má také k dispozici LiDAR a speciální navigační software, s jehož pomocí si dokáže vytvořit optimální trasu na vyčištění celého bytu či domu. Tuto trasu si navíc s každým průjezdem aktualizuje a vylepšuje. Celé uklízení s Narwalem je samozřejmě možné ovládat aplikací na chytrém telefonu. Důmyslný robotický uklízeč bude na trhu od září a zákazníci si ho budou moci pořídit za 799 dolarů (něco přes 18 tisíc Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Narwal

  • Zdroj fotografií: Narwal

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Samečci australských delfínů Sousa sahulensis nabízejí samičkám dar, který nelze prakticky využít, ale slouží jako důkaz síly a zdatnosti. (foto: Shutterstock)

Příroda

Protoplanetární disk u mladé hvězdy FU Orionis. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Kosterní pozůstatky uvnitř pohřební jeskyně Hagios Charalambos. (foto: INSTAP Academic Press, BetancourtCC BY 4.0)

Věda

Legenda aviatiky

Louise Blériota není ve světě létání potřeba představovat – do dějin se zapsal už v roce 1909 jako první člověk, který v letadle překonal kanál La Manche. Nemusíme asi dodávat, že šlo o stroj vlastní konstrukce, jehož repliku nesoucí název Blériot XI je dnes možné obdivovat na různých leteckých dnech po celé Evropě.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907