Rodný dům Donalda Trumpa koupil čínský kupec za 50 milionů

29.03.2017 - Martin Reichman

Rodný dům prezidenta Donalda Trumpa koupil neznámý kupec z Číny. Zaplatil za něj přes 50 milionů korun

Rodný dům Donalda Trumpa -<p>Rodný dům současného amerického prezidenta koupil v aukci neznámý kupec z Číny za 2,14 milionu dolarů (přibližně 52 milionů korun).</p>
Rodný dům Donalda Trumpa -

Rodný dům současného amerického prezidenta koupil v aukci neznámý kupec z Číny za 2,14 milionu dolarů (přibližně 52 milionů korun).


Reklama

Světle žlutý dům v Queensu postavil v roce 1940 otec současného amerického prezidenta Frederic C. Trump a malý Donald v něm strávil první čtyři roky svého života. Poté se rodina přestěhovala do většího.

Dům nyní koupil v aukci neznámý kupec z Číny za 2,14 milionu dolarů (přibližně 52 milionů korun). Podle realitních expertů je cena zhruba dvakrát vyšší než u srovnatelně velkých domů v této oblasti. Přidanou hodnotou je podle expertů jednoznačně jméno současného prezidenta. Rodný dům Donalda Trumpa změnil majitele již podruhé za poslední rok – v loňském roce jej za 1,4 milionu dolarů koupil realitník Michael Davis.

Stejně jako není známa totožnost nového majitele, zůstává tajemstvím i budoucí osud domu. Objevily se sice informace o možné přeměně domu na prezidentskou knihovnu či muzeum, nový majitel ale tyto spekulace odmítl komentovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The New York Times

  • Zdroj fotografií: Paramount Reality USADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907