Rodný dům Donalda Trumpa koupil čínský kupec za 50 milionů

29.03.2017 - Martin Reichman

Rodný dům prezidenta Donalda Trumpa koupil neznámý kupec z Číny. Zaplatil za něj přes 50 milionů korun

Rodný dům Donalda Trumpa -<p>Rodný dům současného amerického prezidenta koupil v aukci neznámý kupec z Číny za 2,14 milionu dolarů (přibližně 52 milionů korun).</p>
Rodný dům Donalda Trumpa -

Rodný dům současného amerického prezidenta koupil v aukci neznámý kupec z Číny za 2,14 milionu dolarů (přibližně 52 milionů korun).


Reklama

Světle žlutý dům v Queensu postavil v roce 1940 otec současného amerického prezidenta Frederic C. Trump a malý Donald v něm strávil první čtyři roky svého života. Poté se rodina přestěhovala do většího.

Dům nyní koupil v aukci neznámý kupec z Číny za 2,14 milionu dolarů (přibližně 52 milionů korun). Podle realitních expertů je cena zhruba dvakrát vyšší než u srovnatelně velkých domů v této oblasti. Přidanou hodnotou je podle expertů jednoznačně jméno současného prezidenta. Rodný dům Donalda Trumpa změnil majitele již podruhé za poslední rok – v loňském roce jej za 1,4 milionu dolarů koupil realitník Michael Davis.

Stejně jako není známa totožnost nového majitele, zůstává tajemstvím i budoucí osud domu. Objevily se sice informace o možné přeměně domu na prezidentskou knihovnu či muzeum, nový majitel ale tyto spekulace odmítl komentovat.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The New York Times

  • Zdroj fotografií: Paramount Reality USA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907