Saharské písky v Ajn Sefra zasypal sníh: Poprvé po 37 letech

22.12.2016 - Martin Reichman

Sníh na Sahaře -<p>Podobná podívaná nebyla na Sahaře k vidění dlouhých 37 let. Poslední sněžení zde meteorologové zaznamenali 18. ledna 1979. </p>
Sníh na Sahaře -

Podobná podívaná nebyla na Sahaře k vidění dlouhých 37 let. Poslední sněžení zde meteorologové zaznamenali 18. ledna 1979. 


Reklama

Pro většinu obyvatel třicetitisícového alžírského města Ajn Sefra to byla podívaná, jakou ještě nikdy neviděli – písečné duny saharské pouště zasypal sníh. Stalo se tak poprvé po dlouhých 37 letech a teprve podruhé v zaznamenané historii. Alžírskému Ajn Sefra se přezdívá „brána do pouště“, průměrné teploty zde i v zimních měsících obvykle nepadají pod bod mrazu a přes den stoupají k 10 °C. Bílé Vánoce tak zde i přes čerstvou nadílku nejspíš nehrozí.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia | Karim Bouchetata

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ministr Herbert odmítl Maryinu nabídku pomoci zraněným mimo jiné kvůli její tmavé pleti.

Zajímavosti

Ve Švédsku postavili nejmenší pobočku McDonald’s. Slouží jako nápaditý včelí úl.

Revue

Jeden z největších druhů australských mravenců, buldočí mravenec druhu Myrmecia pyriformis s ulovenou včelou. Mravenci svou kořist nejprve sevřou svými mohutnými kusadly a po té jí uštědří smrtící žihadlo.

Příroda

Exokomety u hvězdy Beta Pictoris

Vesmír

Ve starověkém Římě mělo otroctví nejprve patriarchální povahu. Spolu s rozvojem státu však došlo i ke změně chápání postavení otroka z neplnoprávného člověka na živou věc. 

Historie

HyQReal utáhne třítunové letadlo

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907