Saharské písky v Ajn Sefra zasypal sníh: Poprvé po 37 letech

22.12.2016 - Martin Reichman

Sníh na Sahaře -<p>Podobná podívaná nebyla na Sahaře k vidění dlouhých 37 let. Poslední sněžení zde meteorologové zaznamenali 18. ledna 1979. </p>
Sníh na Sahaře -

Podobná podívaná nebyla na Sahaře k vidění dlouhých 37 let. Poslední sněžení zde meteorologové zaznamenali 18. ledna 1979. 


Reklama

Pro většinu obyvatel třicetitisícového alžírského města Ajn Sefra to byla podívaná, jakou ještě nikdy neviděli – písečné duny saharské pouště zasypal sníh. Stalo se tak poprvé po dlouhých 37 letech a teprve podruhé v zaznamenané historii. Alžírskému Ajn Sefra se přezdívá „brána do pouště“, průměrné teploty zde i v zimních měsících obvykle nepadají pod bod mrazu a přes den stoupají k 10 °C. Bílé Vánoce tak zde i přes čerstvou nadílku nejspíš nehrozí.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia | Karim BouchetataDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Svatojakubskou cestu spousta křesťanů dodnes absolvuje především z náboženských důvodů, s rostoucí popularitou se ale na cestu vydávají lidé různých náboženství a motivací. Od roku 1993 patří Camino de Santiago do seznamu světového dědictví UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Experimenty s profesionálními běžci ukázaly, že při sprintu na 100 metrů jim kofein zrychlí čas v průměru o 0,14 sekundy. (foto: PixabayCC0)

Věda

K prachovým bouřím dochází na Marsu každoročně. Jednou zhruba za tři tamní roky, tedy 5,5 roku na Zemi, ovšem přijde opravdu masivní, tzv. globální bouře. (ilustrace: Getty Images)

Vesmír

Smrtící pasti číhající na archeology najdeme spíš ve filmech a počítačových hrách. (foto: Getty Images (Lucasfilm Ltd.)

Historie

Tento útvar známe i z našich lesů – pravděpodobně jde o hálku žlabatky dubové (Cynips quercusfolii) na listu dubu letního (Quercus robur). (foto: Shutterstock)

Příroda

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907