Saharské písky v Ajn Sefra zasypal sníh: Poprvé po 37 letech

22.12.2016 - Martin Reichman

Sníh na Sahaře -<p>Podobná podívaná nebyla na Sahaře k vidění dlouhých 37 let. Poslední sněžení zde meteorologové zaznamenali 18. ledna 1979. </p>
Sníh na Sahaře -

Podobná podívaná nebyla na Sahaře k vidění dlouhých 37 let. Poslední sněžení zde meteorologové zaznamenali 18. ledna 1979. 


Reklama

Pro většinu obyvatel třicetitisícového alžírského města Ajn Sefra to byla podívaná, jakou ještě nikdy neviděli – písečné duny saharské pouště zasypal sníh. Stalo se tak poprvé po dlouhých 37 letech a teprve podruhé v zaznamenané historii. Alžírskému Ajn Sefra se přezdívá „brána do pouště“, průměrné teploty zde i v zimních měsících obvykle nepadají pod bod mrazu a přes den stoupají k 10 °C. Bílé Vánoce tak zde i přes čerstvou nadílku nejspíš nehrozí.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia | Karim Bouchetata

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907