Šampionka s drápy: Texasanka má nejdelší nehty na světě. Dohromady měří šest metrů

30.09.2017 - Vilém Koubek

Nejnovější vydání Guinnessovy knihy rekordů přineslo řadu netradičních výkonů, které byste nejspíš ani nechtěli překonat…


Reklama

Mezi nejpodivnější rekordy zapsané v Guinnessově knize odjakživa patří nejdelší nehty, s nimiž musí člověk skutečně žít – nikoliv si je pouze nechat narůst kvůli komisaři a posléze ostříhat. Své o tom ví Chris Waltonová, která v této kategorii držela prvenství až do tohoto roku, kdy se svých ozdob vzdala. Uvolnila tak místo Ayanně Williamsové, jež má nehty na rukou celkově dlouhé 576,4 cm a pěstovala si je 23 let

Číňanka Jou Ťien-sia se pro změnu chlubí bezkonkurenčními řasami o délce 12,4 cm. Benny Harlem se pak do knihy dostal díky nejvyššímu účesu zvanému „hi-top fade“, kdy jsou vlasy po stranách zastřiženy na krátko, zatímco zbytek se nosí dlouhý a vyčesaný do výšky – v Bennyho případě konkrétně do 132 cm.

Reklama

  • Zdroj textu:

    guinnessworldrecords.com

  • Zdroj fotografií: guinnessworldrecords.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907