Šampionka s drápy: Texasanka má nejdelší nehty na světě. Dohromady měří šest metrů

30.09.2017 - Vilém Koubek

Nejnovější vydání Guinnessovy knihy rekordů přineslo řadu netradičních výkonů, které byste nejspíš ani nechtěli překonat…


Reklama

Mezi nejpodivnější rekordy zapsané v Guinnessově knize odjakživa patří nejdelší nehty, s nimiž musí člověk skutečně žít – nikoliv si je pouze nechat narůst kvůli komisaři a posléze ostříhat. Své o tom ví Chris Waltonová, která v této kategorii držela prvenství až do tohoto roku, kdy se svých ozdob vzdala. Uvolnila tak místo Ayanně Williamsové, jež má nehty na rukou celkově dlouhé 576,4 cm a pěstovala si je 23 let

Číňanka Jou Ťien-sia se pro změnu chlubí bezkonkurenčními řasami o délce 12,4 cm. Benny Harlem se pak do knihy dostal díky nejvyššímu účesu zvanému „hi-top fade“, kdy jsou vlasy po stranách zastřiženy na krátko, zatímco zbytek se nosí dlouhý a vyčesaný do výšky – v Bennyho případě konkrétně do 132 cm.

  • Zdroj textu:

    guinnessworldrecords.com

  • Zdroj fotografií: guinnessworldrecords.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jedním z velkých problémů trofejního lovu je fakt, že lovcům jde o velikost trofeje. K lovu jsou vybírány největší kusy, které mají nenahraditelnou genetickou hodnotu.

Příroda
Zajímavosti

Pilát Ponský ukazuje Ježíše davům na obrazu Ecce Homo od Antonia Ciseriho

Historie

Australský badatel Mark Meekan se žralokem obrovským

Věda

Zborcená a protažená galaxie NGC 7714 ze souhvězdí Ryb, po srážce s galaxií NGC 7715. Ve výřezu výtrysk z jádra galaxie TXS 2116−077 v infračerveném spektru.

Vesmír

Renault FT-17 představoval nejpokrokovější konstrukci prvoválečných tanků

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907