Sedmdesátiletý amatérský sprinter ohromil svým výkonem na 100 metrů

05.05.2022 - Martin Reichman

Sedmdesátiletý amatérský sprinter zaběhl 100metrovou trať za 13,47 sekundy!


Reklama

Současný světový rekord v běhu na 100 metrů mužů má hodnotu 9,58 sekundy a jeho držitelem je jamajský sprinter Usain Bolt, který ho zaběhl 16. srpna 2009 na Mistrovství světa v atletice v Berlíně. Fenomenální Jamajčan si zápis do historických tabulek vysloužil ve svých 23 letech, tedy na vrcholu svých fyzických sil.

Amatérský běžec Michael Kish sice Boltův rekord neohrozil, jeho nedávný výkon je ale neméně pozoruhodný – na nejstarší atletické soutěži ve Spojených státech, která se každoročně koná v dubnu v Philadelphii, zaběhl stejnou trať v čase 13,47 sekundy. V době závodu bylo Michaelu Kishovi úctyhodných 70 let.

TIP: Nestárnoucí šampioni: 5 sportovců, kteří obelstili věk

I když se čas Michaela Kishe ani zdaleka neblíží historickému rekordu v běhu na 100 metrů mužů starších 70 let, který vytvořil jeho americký kolega Bobby Whilden na olympijských hrách seniorů v roce 2005 (12,77 sekundy), jde o bezesporu mimořádný počin. Jeho výkon je o to výjimečnější, když uvážíme, že Kish se běhu začal věnovat až ve svých 59 letech. Čas tohoto sedmdesátiletého sprintera na atletickém mítinku Penn Relays byl navíc rychlejší, než čas vítěze kategorie mužů do 55 let.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

DART míří na sebevražednou misi ve jménu planetární obrany. (ilustrace: NASA/Johns Hopkins APL, Steve GribbenCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Banánovník nakažený fusariovým vadnutím (TR1). (foto: Flickr, Scot NelsonCC0)

Věda

Seznamte se s oblastí, kde se stékají dvě nejmohutnější moravské řeky Morava a Dyje – seznamte se s krajinou Soutoku. (foto: Petr Zajíček ©)

Příroda

Klášterní komplex dnes. (foto: Shutterstock)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907