Sen všech tatínků a jejich synů: Sbírka autíček Hot Wheels za 24 milionů korun

16.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Jako malý kluk je měl doma snad každý. V Česku se jim lidově říká „angličáky“, zřejmě proto, že první miniautíčka prodávaná u nás pocházela z Anglie. Ve světě jsou známé jako Hot Wheels. Většina z dnešních sériově prodávaných kapesních autíček pořídíte v řádu stokorun. Ucelená sbírka už ale může představovat pořádné jmění. Jednu z těch největších vlastní Bruce Pascall – 3 tisíce jeho autíček má hodnotu okolo milionu dolarů (více než 24 milionů korun). A které je z nich nejcennější? Podle Bruce Pascalla je to růžový Volkswagen s dvojicí surfovacích prken na střeše. Cenu tohoto sběratelského skvostu Bruce odhaduje na 100 tisíc dolarů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Barcroft TV

  • Zdroj fotografií: Barcroft TVDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907