Sen všech tatínků a jejich synů: Sbírka autíček Hot Wheels za 24 milionů korun

16.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Jako malý kluk je měl doma snad každý. V Česku se jim lidově říká „angličáky“, zřejmě proto, že první miniautíčka prodávaná u nás pocházela z Anglie. Ve světě jsou známé jako Hot Wheels. Většina z dnešních sériově prodávaných kapesních autíček pořídíte v řádu stokorun. Ucelená sbírka už ale může představovat pořádné jmění. Jednu z těch největších vlastní Bruce Pascall – 3 tisíce jeho autíček má hodnotu okolo milionu dolarů (více než 24 milionů korun). A které je z nich nejcennější? Podle Bruce Pascalla je to růžový Volkswagen s dvojicí surfovacích prken na střeše. Cenu tohoto sběratelského skvostu Bruce odhaduje na 100 tisíc dolarů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Barcroft TV

  • Zdroj fotografií: Barcroft TVDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907