Sexboti budou umět odmítnout sex, pokud na něj nebudou mít náladu

Překotný technologický vývoj sebou nese řadu nečekaných otázek. Přichází doba, kdy nebudou platit Asimovovy zákony robotiky?

02.07.2018 - Zuzana RychláNa nedávné konferenci, která se konala v anglickém Newcastlu, byla představena nová verze hyperrealistického sexuálního robota. Ten má kromě lepých tvarů nabídnout i pokročilou umělou inteligenci – sexbot bude díky ní umět odmítnout sex v případě, že na něj nebude mít náladu nebo mu jeho lidský partner nebude projevovat náležitý respekt.

Silikonová romance

Zda si lidský partner přízeň silikonové krasavice zaslouží, mají vyhodnocovat speciální senzory, umístěné v „kůži“ robota. V případě, že robot zaregistruje příliš agresivní či jinak nevhodné chování partnera, může mu sex odepřít. Z jistého pohledu může jít o popření zákonů robotiky formulovaných Isaacem Asimovem. Podle druhého zákona totiž musí robot uposlechnout příkazů člověka.

TIP: Budou sexboti sloužit v domovech důchodců a pomáhat s terapií deviantům?

Vývoj nových a stále realističtějších robotů je nyní doslova překotný – zatímco jednoduché nafukovací panny ze 70. let minulého století vydržely celé čtvrtstoletí v takřka nezměněné podobě, moderní modely jsou na trh uváděny s pravidelností nových chytrých telefonů. Od příštích generací odborníci čekají, že budou umět mluvit, smát se a simulovat lidské emoce, včetně například orgasmu. To ostatně slibuje i Sergi Santos, který za vývojem silikonové Samanthy stojí. Jeho sexbotka má umět pohybovat údy a kyčlí, a dokonce s partnerem konverzovat.

Datum uvedení své Samathy na trh nicméně Santos prozatím neoznámil. Má se tak stát v blízké budoucnosti. Očekávaná cena robota se má pohybovat okolo 4 700 amerických dolarů (v přepočtu okolo 100 tisíc korun).

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Facebook | Synthea Amatus


Další články v sekci