Sexboti budou umět odmítnout sex, pokud na něj nebudou mít náladu

02.07.2018 - Zuzana Rychlá

Překotný technologický vývoj sebou nese řadu nečekaných otázek. Přichází doba, kdy nebudou platit Asimovovy zákony robotiky?

<p>V případě, že robot zaregistruje příliš agresivní či jinak nevhodné chování partnera, může mu sex odepřít.</p>

V případě, že robot zaregistruje příliš agresivní či jinak nevhodné chování partnera, může mu sex odepřít.


Reklama

Na nedávné konferenci, která se konala v anglickém Newcastlu, byla představena nová verze hyperrealistického sexuálního robota. Ten má kromě lepých tvarů nabídnout i pokročilou umělou inteligenci – sexbot bude díky ní umět odmítnout sex v případě, že na něj nebude mít náladu nebo mu jeho lidský partner nebude projevovat náležitý respekt.

Silikonová romance

Zda si lidský partner přízeň silikonové krasavice zaslouží, mají vyhodnocovat speciální senzory, umístěné v „kůži“ robota. V případě, že robot zaregistruje příliš agresivní či jinak nevhodné chování partnera, může mu sex odepřít. Z jistého pohledu může jít o popření zákonů robotiky formulovaných Isaacem Asimovem. Podle druhého zákona totiž musí robot uposlechnout příkazů člověka.

TIP: Budou sexboti sloužit v domovech důchodců a pomáhat s terapií deviantům?

Vývoj nových a stále realističtějších robotů je nyní doslova překotný – zatímco jednoduché nafukovací panny ze 70. let minulého století vydržely celé čtvrtstoletí v takřka nezměněné podobě, moderní modely jsou na trh uváděny s pravidelností nových chytrých telefonů. Od příštích generací odborníci čekají, že budou umět mluvit, smát se a simulovat lidské emoce, včetně například orgasmu. To ostatně slibuje i Sergi Santos, který za vývojem silikonové Samanthy stojí. Jeho sexbotka má umět pohybovat údy a kyčlí, a dokonce s partnerem konverzovat.

Datum uvedení své Samathy na trh nicméně Santos prozatím neoznámil. Má se tak stát v blízké budoucnosti. Očekávaná cena robota se má pohybovat okolo 4 700 amerických dolarů (v přepočtu okolo 100 tisíc korun).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Facebook | Synthea Amatus

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907