Sladká bílá lahůdka: Japonské bílé jahody se vyvažují zlatem

26.06.2017 - Zuzana Rychlá

Jen málokdo je na vlastní oči viděl, natož aby je ochutnal. Japonské bílé jahody jsou luxusní pochoutkou, která se vyvažuje zlatem


Reklama

Bílé jahody představují ceněnou pochoutku na japonském trhu s luxusním ovocem. Ve skutečnosti existuje několik bílých odrůd, za tu vůbec nejdražší je považována odrůda Shiroi Houseki.

Sladké bílé zlato

Tuto speciální odrůdu bílých jahod vyšlechtil na své farmě v Karatsu zhruba před čtyřmi lety Yasuhito Teshima. Tento japonský pěstitel strávil několik let křížením různých odrůd, než se mu podařilo vyprodukovat velké jahody, které jsou bílé na povrchu i uvnitř.

Tajemstvím jeho bílého drahokamu je omezení slunečního záření, které v ovoci produkuje antokyany – ve vodě rozpustné pigmenty barvící plody do červena (nebo například v případě květů pomněnek do modra). Podle Teshimy nemá barva vliv na samotnou chuť – bílé jahody jsou sladké a velmi lahodné.

Stejně jako většina exkluzivních produktů, jsou i speciální bílé jahody pořádně drahé – japonský pěstitel svou lahůdku nabízí jednotlivě za 10 dolarů (přibližně 235 korun), případně v omezených malých baleních za 40 dolarů (940 korun).

  • Zdroj textu:

    Great Big Story

  • Zdroj fotografií: Teshima Farms

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců je cesta k Marsu přes Venuši rychlejší a levnější než přímá cesta Země – Mars.

Vesmír

Terasy byly sice stavěny za pomocí primitivních nástrojů, ale zato s hlubokou znalostí vodní mechaniky.

Zajímavosti

Láska k Anně Boleynové vedla k Jindřichově rozluce s katolickou církví.

Historie

Test nového hydrogelu s 45kilogramovou zátěží.

Věda

Třicet metrů dlouhý a čtyři metry široký most přes řeku Neretvu rozkázal postavit Sulejman Nádherný roku 1557 na místě starého dřevěného mostu zavěšeného na řetězech. Jeho stavba trvala devět let a vůbec nebylo jisté, že se jeho smělý oblouk, stoupající nad vodou do výšky 24 metrů, po odstranění lešení neprolomí. Most na jedné z prvních fotografií z roku 1913 (kolorováno).

Zajímavosti

Němečtí úderníci dokázali využít těžké kulomety i jako ofenzivní zbraně

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907