Sladké panství: Slavná rezidence Waddesdon Manor vyrobená z perníku

30.11.2016 - Zuzana Rychlá

Více než rok plánování a 500 hodin pečení strávili londýnští cukráři nad perníkovou replikou slavného panství postaveného na konci 19. století pro barona Ferdinanda de Rothschilda.


Reklama

Na výrobu tohoto úžasného téměř dvoumetrového modelu padlo 240 vajec, 216 kilogramů polevy, 30 kilogramů másla a stejné množství cukru. Slavná předloha stojí v údolí Aylesbury a spravuje ji organizace National Trust. Dům, ve kterém pobýval i Winston Churchill, dnes slouží jako památkový archiv a výstavní galerie. Mimo jiné se zde nachází i 15 000 lahví vína z rothschidovských vinic.

Reklama

  • Zdroj textu:

    biscuiteers.com

  • Zdroj fotografií: BiscuiteersDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907