Smrt z čistého nebe: Odstřelovač izraelské protiteroristické jednotky Jamam

01.12.2017 - Redakce Válka Revue

Snajpr z Jamam - Izraelský odstřelovač ukazuje, jak v jeho pojetí vypadá pojem:
Snajpr z Jamam - Izraelský odstřelovač ukazuje, jak v jeho pojetí vypadá pojem: "splynout s okolím"

Reklama

Příslušník izraelské speciální protiteroristické složky Jamam ochotně pózuje fotografovi v poloze ležícího střelce. Přísně tajná jednotka vznikla v roce 1974 a od té doby plní celou řadu těch nejnáročnějších a nejutajenějších úkolů. Od riskantní záchrany rukojmích, přes boj s teroristy až po vypořádání se s organizovaným zločinem – tam všude bychom našli jejich příslušníky. Tito muži dodnes fungují ve velice přísném režimu utajení, o to vzácnější je tento snímek jednoho z elitních vojáků/policistů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Redakce Válka Revue

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

(foto: Pexels, cottonbro, CC0)

Reklama

Oficiální výsledky sčítání z roku 1921 nebyly přijaty příznivě příslušníky národnostních menšin. Napočítáno jich totiž bylo méně než v roce 1910. (foto: PixabayCC0)

Historie

Sověti nasadili tanky T-54 (na snímku) a T-55 také během okupace Československa v srpnu 1968. (foto: Wikimedia Commons, František DostálCC BY-SA 4.0)

Válka

Při užívání antibiotik je úmrtnost nakažených břišním tyfem zhruba 1-4 procenta, u neléčených pacientů vzrůstá až na 20 procent. (ilustrace: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907