Smutná statistika: Indie je pro ženy nejnebezpečnější zemí světa

29.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Podle studie nadace Thomson Reuters Foundation je pro ženy nejnebezpečnější zemí Indie. Do rozsáhlého průzkumu, který probíhal od letošního března do května, se zapojilo 550 odborníků z Evropy, Afriky, Ameriky, jihovýchodní Asie, jižní Asie a Tichomoří.

Bývalá britská kolonie z průzkumu vychází jako země s velkým počtem kyselinových útoků, tradice mrzačení ženských pohlavních orgánů, fyzického týrání a sňatků uzavíraných s nedospělými dívkami. Jen za posledních deset let v zemi stoupl počet nahlášených útoků vůči ženám o 83 procent. Každou hodinu jsou v Indii hlášené čtyři případy znásilnění.

Mezi deseti nejnebezpečnějšími zeměmi světa je devět z Asie, Afriky a Středního východu. Desítku nelichotivého žebříčku uzavírají Spojené státy, což výzkumníci připisují kampani #MeToo, poukazující právě na sexuální obtěžování a násilí na ženách.

Infographic: The ten countries where it's worst to be female | Statista

  • Zdroj textu:

    Statista

  • Zdroj fotografií: Shutterstock, Statista

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907