Smutná statistika: Indie je pro ženy nejnebezpečnější zemí světa

29.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Podle studie nadace Thomson Reuters Foundation je pro ženy nejnebezpečnější zemí Indie. Do rozsáhlého průzkumu, který probíhal od letošního března do května, se zapojilo 550 odborníků z Evropy, Afriky, Ameriky, jihovýchodní Asie, jižní Asie a Tichomoří.

Bývalá britská kolonie z průzkumu vychází jako země s velkým počtem kyselinových útoků, tradice mrzačení ženských pohlavních orgánů, fyzického týrání a sňatků uzavíraných s nedospělými dívkami. Jen za posledních deset let v zemi stoupl počet nahlášených útoků vůči ženám o 83 procent. Každou hodinu jsou v Indii hlášené čtyři případy znásilnění.

Mezi deseti nejnebezpečnějšími zeměmi světa je devět z Asie, Afriky a Středního východu. Desítku nelichotivého žebříčku uzavírají Spojené státy, což výzkumníci připisují kampani #MeToo, poukazující právě na sexuální obtěžování a násilí na ženách.

Infographic: The ten countries where it's worst to be female | Statista

Reklama

  • Zdroj textu:

    Statista

  • Zdroj fotografií: Shutterstock, Statista

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Stegouros elengassen se svým nebezpečným ocasem.

Věda

Detailní a širokoúhlý pohled na galaxii NGC 7727 ukrývající nejbližší pár superhmotných černých děr. Snímek vlevo byl pořízen přístrojem MUSE a dalekohledem ESO/VLT, snímek vpravo získal dalekohled VST (VLT Survey Telescope).

Vesmír

V kolébce černého zlata

kde: Etiopie, Afrika

Za domov kávy se obecně považuje Etiopie: Příprava nápoje se tam dodnes pojí s rituály a zcela spočívá na bedrech žen. „Baristky“ nejprve pálí kadidlo a poté v pánvi nad otevřeným ohněm praží kávová zrna, načež je rozdrtí v hmoždíři. Výsledek se smíchá s vodou v jebeně, hliněné nádobě s úzkým kulatým krkem, a přivede se k varu. Nakonec se káva přelije přes filtr, podomácku vyrobený z hadříku či třeba koňských žíní, a dochutí se cukrem – ale někdy také máslem či solí.

Zajímavosti

Sepie faraonova (Sepia pharaonis) dorůstá délky kolem 40 cm a hmotnosti 5 kg. Dokáže měnit barvy od jasně bílé až po tmavě hnědou.

Příroda

Christopher Cradock a Leberecht Maass (vpravo)

Válka

Jako výborné řešení zalesnění holin a ředin se jevila výsadba rychle rostoucích dřevin typu borovice či smrku.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907