Smutná statistika: Indie je pro ženy nejnebezpečnější zemí světa

29.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Podle studie nadace Thomson Reuters Foundation je pro ženy nejnebezpečnější zemí Indie. Do rozsáhlého průzkumu, který probíhal od letošního března do května, se zapojilo 550 odborníků z Evropy, Afriky, Ameriky, jihovýchodní Asie, jižní Asie a Tichomoří.

Bývalá britská kolonie z průzkumu vychází jako země s velkým počtem kyselinových útoků, tradice mrzačení ženských pohlavních orgánů, fyzického týrání a sňatků uzavíraných s nedospělými dívkami. Jen za posledních deset let v zemi stoupl počet nahlášených útoků vůči ženám o 83 procent. Každou hodinu jsou v Indii hlášené čtyři případy znásilnění.

Mezi deseti nejnebezpečnějšími zeměmi světa je devět z Asie, Afriky a Středního východu. Desítku nelichotivého žebříčku uzavírají Spojené státy, což výzkumníci připisují kampani #MeToo, poukazující právě na sexuální obtěžování a násilí na ženách.

Infographic: The ten countries where it's worst to be female | Statista

  • Zdroj textu:

    Statista

  • Zdroj fotografií: Shutterstock, Statista

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907