Snídaně šampionů: Vaječní belgičtí rytíři usmažili čtyřmetrovou omeletu

10.09.2017 - Vilém Koubek

Zatímco Evropou obchází strach z kontaminovaných vajec, v Belgii se mu odhodlaně postavili a usmažili čtyřmetrovou omeletu


Reklama

V belgickém městě Malmedy sídlí organizace The World Fraternity of Knights of the Giant Omelette (volně přeloženo „světové bratrství rytířů obrovské omelety“) a již od roku 1973 se tam pravidelně koná slavnostní příprava zmíněného obřího pokrmu.

Zatímco tak v patnácti zemích Evropské unie (mimo Česko) musejí obchodní řetězce stahovat z pultů vejce kontaminovaná insekticidem fipronilem, rytíři jmenovaného bratrství jsou si prý jisti, že jejich omeleta je zcela nezávadná. Letos na její přípravu padlo deset tisíc vajec a smažila se ve čtyřmetrové pánvi na otevřeném ohni. Poté ji kuchaři naporcovali a rozdali přihlížejícím. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907