Soukromý tryskáč Elvise Presleyho je znovu na prodej

20.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Na první pohled sice nevypadá zrovna nejlépe, hodnota letounu Lockheed Jetstar z roku 1962 ale tkví především v jeho příběhu – jde o soukromý tryskáč samotného krále rokenrolu Elvise Presleyho. V aukci jej aktuálně nabízí společnost IronPlanet, která se zabývá prodejem použitých strojů.

TIP: Podvodní vůz Jamese Bonda je na prodej. Za 22 milionů na eBayi

Cena letounu není pevně stanovena, lze však předpokládat, že zájemce si bude muset připravit několik set tisíc dolarů. Stejný stroj se totiž dražil relativně nedávno – neznámý kupec za něj před rokem zaplatil 430 tisíc dolarů (asi 9 milionů korun).

Tryskáč má původní interiér, navržený údajně samotným Elvisem. Sedačky jsou potažené červeným sametem a na zemi je červený koberec. Sametová je dokonce i opěrka na toaletě. Umyvadlo je z mramoru a nad ním jsou pozlacená světla. Celkově je ale stroj v nepříliš dobrém stavu, 30 let pouze stál na ranveji v Novém Mexiku, nemá motor a vyžaduje celkovou rekonstrukci. V každém případě jde o jediný Elvisův letoun, který je k mání. Další dva stroje tohoto legendárního zpěváka jsou vystavené v Memphisu v Elvisově muzeu v Gracelandu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    JALOPNIK, IronPlanet

  • Zdroj fotografií: IronPlanet

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907