Soukromý tryskáč Elvise Presleyho je znovu na prodej

20.06.2018 - Zuzana Rychlá


Reklama

Na první pohled sice nevypadá zrovna nejlépe, hodnota letounu Lockheed Jetstar z roku 1962 ale tkví především v jeho příběhu – jde o soukromý tryskáč samotného krále rokenrolu Elvise Presleyho. V aukci jej aktuálně nabízí společnost IronPlanet, která se zabývá prodejem použitých strojů.

TIP: Podvodní vůz Jamese Bonda je na prodej. Za 22 milionů na eBayi

Cena letounu není pevně stanovena, lze však předpokládat, že zájemce si bude muset připravit několik set tisíc dolarů. Stejný stroj se totiž dražil relativně nedávno – neznámý kupec za něj před rokem zaplatil 430 tisíc dolarů (asi 9 milionů korun).

Tryskáč má původní interiér, navržený údajně samotným Elvisem. Sedačky jsou potažené červeným sametem a na zemi je červený koberec. Sametová je dokonce i opěrka na toaletě. Umyvadlo je z mramoru a nad ním jsou pozlacená světla. Celkově je ale stroj v nepříliš dobrém stavu, 30 let pouze stál na ranveji v Novém Mexiku, nemá motor a vyžaduje celkovou rekonstrukci. V každém případě jde o jediný Elvisův letoun, který je k mání. Další dva stroje tohoto legendárního zpěváka jsou vystavené v Memphisu v Elvisově muzeu v Gracelandu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    JALOPNIK, IronPlanet

  • Zdroj fotografií: IronPlanet

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907