Španělští archeologové objevili 3 000 let starou egyptskou mumii

15.11.2016 - Martin Reichman

Mumie z období panování 21. dynastie -<p>Mumie, která byla uložena v pestrobarevném dřevěném sarkofágu, pravděpodobně patří muži jménem Amenrenef.</p>
Mumie z období panování 21. dynastie -

Mumie, která byla uložena v pestrobarevném dřevěném sarkofágu, pravděpodobně patří muži jménem Amenrenef.


Reklama

Nedaleko egyptského Luxoru – největšího muzea světa pod otevřeným nebem, objevili španělští archeologové 3 000 let starou egyptskou mumii. Podle vědců je v překvapivě dobrém stavu. Mumie, která byla uložena v pestrobarevném dřevěném sarkofágu, pravděpodobně patří muži jménem Amenrenef, držiteli titulu „služebník králova domu." Španělští odborníci mumii datují do doby 1 000 let před naším letopočtem, tedy do období panování 21. dynastie.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Egypt's Ministry of Antiquities

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Na každou nově přivezenou várku odpadu se okamžitě vrhají sběrači, kteří doufají, že budou mít ten den štěstí a najdou něco zajímavého. (foto: David Těšínský ©)

Zajímavosti
Historie

Eskortní torpédoborec USS Samuel B. Roberts (DE-413). (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Věda

Exploze hvězdy v souhvězdí Býka, zachycená čínskými hvězdáři v roce 1054, je zřejmě nejznámější pozorovanou supernovou. V době výbuchu byla šestkrát jasnější než Venuše a na denní obloze zářila třiadvaceti dní. (foto: NASA, ESA, Hubble, J. Hester, A. Loll (ASU)CC BY 4.0)

Vesmír

Křik Ashley Peldonové zazní například ve filmech Paranormal Activity, Free Guy nebo třeba Vřískot. (ilustrační foto: Unsplash, Hannah PopowskiCC0)

Revue

Meandry řeky Uvac připomínají bludiště a v některých místech se zatáčejí až o 270 stupňů.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907