SpectroDrone dokáže vypátrat výbušniny pomocí laserového paprsku na 3 kilometry

16.11.2016 - Stanislav Mihulka

Budou teď hledat výbušniny, drogy nebo třeba zlato šikovné drony s laserovým systémem?

SpectroDrone -<p>Výbušniny a nebezpečné látky lze hledat i ze vzduchu</p>
SpectroDrone -

Výbušniny a nebezpečné látky lze hledat i ze vzduchu


Reklama

Roboti a drony začínají být k velkému užitku v situacích, kde lidem hrozí velké riziko. Například při pátrání po výbušninách a nebezpečných látkách, které je nejlepší provádět z bezpečné vzdálenosti.

Izraelská bezpečnostní firma Laser Detect Systems (LDS) vyvinula systém SpectroDrone, který využívá laserový paprsek k detekci výbušnin nebo improvizovaných nástrah, ale také narkotit, minerálů nebo třeba nějakých biologických substancí.

TIP: Různých dronů už tu bylo hodně. Teď se ale objevil dron s rukama

Laser Detect Systems propojili svůj systém SpectroDrone s dronem Airobotics Optimus. Může se ale stát i součástí výbavy nějakého pozemního robota. SpectroDrone může analyzovat podezřelé objekty až do vzdálenosti 3 kilometrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Laser Detect Systems

  • Zdroj fotografií: Laser Detect SystemsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907