Spirálová věž má být první klimaticky neutrální výškovou atrakcí

09.09.2020 - Martin Reichman

Nizozemské konsorcium společností navrhlo ambiciózní městskou dominantu. Jejich Spirálová věž má být první klimaticky neutrální městskou atrakcí


Reklama

Po vzoru Londýnského nebo Dubajského oka má i navrhovaná Spirálová věž nabízet nerušený 360° výhled na město z takřka ptačí perspektivy. Koncept počítá s celkovou výškou v rozsahu od 60 do 150 metrů v závislosti na zadání. Vyhlídková věž má být vybavena 16 kabinami pro až 12 cestujících, které by ve spirále „putovaly“ kolem osy věže. Jedna vyhlídková trasa by měla trvat od tří do desíti minut. Okna kabin mají cestujícím zobrazovat informace o městských pamětihodnostech a historii města prostřednictvím rozšířené reality.

TIP: Nová dominanta Sydney: 40patrový eko-mrakodrap ze dřeva, skla a oceli

Důležitým parametrem navrhované stavby je její ekologický provoz – ocelová konstrukce věže umožňuje autonomním kabinám rekuperaci elektrické energie, kterou mají zajišťovat integrované solární panely. Stavba má být navíc doplněna o „zelené“ vertikální zahrady a větrný mlýn.

Kde (a zda vůbec) bude Spiral Tower stát není zatím jasné – nizozemští projektanti se svým návrhem oslovili několik měst z celého světa. Je tak možné, že se ekologická spirálová věž stane v různých podobách dominantou více míst. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda
Historie
Zajímavosti

Rak signální se nechává bez problému obdivovat zblízka.

Příroda

José Luis Pereira a jeho úlovek ze 13. září.

Vesmír

Letoun Junkers F13 byl po porážce Karla převezen do Budapešti, kde si jej mohli prohlédnout místní.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907