Strašidelná místa: Poznejte 5 nejděsivějších měst na světě

28.08.2021 - Vilém Koubek

Pokud patříte mezi milovníky hororů a vůbec se rádi bojíte, pak by pro vás mohla být následující pětice měst výborným tipem na dovolenou. O jejich prokletosti hovoří nejen legendy, ale hlavně místní obyvatelé, a dokonce i lovci duchů

<h3>Strašlivý rekord</h3><p><strong>Město:</strong> Pluckley<br /><strong>Kde:</strong> Velká Británie</p><p>V roce 1989 měla Guinnessova kniha rekordů speciální stránku věnovanou nejděsivějším britským vesnicím a hrdým držitelem prvenství v této kategorii se stala obec Pluckley. <strong>Tamní občané se totiž údajně setkávali s více než dvanácti různými přízraky</strong>: Na přilehlé farmě z 15. století například strašil duch farmáře, který se zastřelil, následován duchem záhadného pobodaného muže a zkrvaveného vojáka. Kostelem prý procházela bílá i rudá paní a křižovatka zvaná Děsivý roh neboli Fright Corner získala své jméno podle přízračného muže rozsekaného mečem. Novináři, kteří se do Pluckley za duchy vypravili, však obvykle odjížděli s nepořízenou a Guinnessova kniha nakonec kontroverzní položku stáhla. </p>

Strašlivý rekord

Město: Pluckley
Kde: Velká Británie

V roce 1989 měla Guinnessova kniha rekordů speciální stránku věnovanou nejděsivějším britským vesnicím a hrdým držitelem prvenství v této kategorii se stala obec Pluckley. Tamní občané se totiž údajně setkávali s více než dvanácti různými přízraky: Na přilehlé farmě z 15. století například strašil duch farmáře, který se zastřelil, následován duchem záhadného pobodaného muže a zkrvaveného vojáka. Kostelem prý procházela bílá i rudá paní a křižovatka zvaná Děsivý roh neboli Fright Corner získala své jméno podle přízračného muže rozsekaného mečem. Novináři, kteří se do Pluckley za duchy vypravili, však obvykle odjížděli s nepořízenou a Guinnessova kniha nakonec kontroverzní položku stáhla. 

<h3>Lesk a bída mědi</h3><p><strong>Město:</strong> Jerome<br /><strong>Kde:</strong> Arizona, USA</p><p>Ještě ve 20. letech minulého století žilo v arizonském Jerome víc než deset tisíc obyvatel, které přilákala slibná ložiska mědi. Pochybná a ziskuchtivá individua se však pouštěla do přestřelek, umírala na předávkování opiem, provozovala nevěstince, navzájem se vraždila a podobně. Jejich zhýralé duše přitom v místě údajně straší dodnes – <strong>opuštěnými důlními šachtami se nesou úpěnlivé vzdechy a radnicí, jež bývala nevěstincem, bloudí duchové zavražděných prostitutek</strong>. Nejděsivější je však současný Grand Hotel, který kdysi fungoval jako nemocnice: V jeho zdech prý totiž přebývají duše nejen některých pacientů, ale také údržbáře, jenž se oběsil v kotelně, či nešťastníka, kterého rozdrtil výtah.</p>

Lesk a bída mědi

Město: Jerome
Kde: Arizona, USA

Ještě ve 20. letech minulého století žilo v arizonském Jerome víc než deset tisíc obyvatel, které přilákala slibná ložiska mědi. Pochybná a ziskuchtivá individua se však pouštěla do přestřelek, umírala na předávkování opiem, provozovala nevěstince, navzájem se vraždila a podobně. Jejich zhýralé duše přitom v místě údajně straší dodnes – opuštěnými důlními šachtami se nesou úpěnlivé vzdechy a radnicí, jež bývala nevěstincem, bloudí duchové zavražděných prostitutek. Nejděsivější je však současný Grand Hotel, který kdysi fungoval jako nemocnice: V jeho zdech prý totiž přebývají duše nejen některých pacientů, ale také údržbáře, jenž se oběsil v kotelně, či nešťastníka, kterého rozdrtil výtah.

<h3>Ospalá díra</h3><p><strong>Město:</strong> Sleepy Hollow<br /><strong>Kde:</strong> stát New York</p><p>K městečku Sleepy Hollow <em>(česky „ospalá díra“)</em> se zraky široké veřejnosti upnuly díky povídce spisovatele Washingtona Irvinga, jejíž ústřední postavou byl bezhlavý jezdec a která posloužila jako předloha stejnojmenného filmu s Johnnym Deppem. Ačkoliv je Irvingovo dílo zcela smyšlené, opírá se o skutečná pozorování duchů a zážitky místních obyvatel: <strong>Ulicemi města údajně občas kráčí voják s useknutou hlavou, nad hřbitovem se převalují oblaka mlhy nevysvětlitelného původu, mezi náhrobky je slyšet šeptání</strong> – a tím hororový výčet ani zdaleka nekončí. Podle britského lovce duchů Deana Maynarda je dokonce Sleepy Hollow jedním z nejděsivějších míst na světě.</p>

Ospalá díra

Město: Sleepy Hollow
Kde: stát New York

K městečku Sleepy Hollow (česky „ospalá díra“) se zraky široké veřejnosti upnuly díky povídce spisovatele Washingtona Irvinga, jejíž ústřední postavou byl bezhlavý jezdec a která posloužila jako předloha stejnojmenného filmu s Johnnym Deppem. Ačkoliv je Irvingovo dílo zcela smyšlené, opírá se o skutečná pozorování duchů a zážitky místních obyvatel: Ulicemi města údajně občas kráčí voják s useknutou hlavou, nad hřbitovem se převalují oblaka mlhy nevysvětlitelného původu, mezi náhrobky je slyšet šeptání – a tím hororový výčet ani zdaleka nekončí. Podle britského lovce duchů Deana Maynarda je dokonce Sleepy Hollow jedním z nejděsivějších míst na světě.

<h3>Mezi rudými zdmi</h3><p><strong>Město:</strong> Zakázané město<br /><strong>Kde:</strong> Čína</p><p>Pekingské Zakázané město zažilo coby přísně střežený císařský palác (dokončeno bylo v roce 1420, dnes je přístupné veřejnosti) víc než dvacet panovníků, kteří tam žili spolu s příslušníky vládnoucí vrstvy. Není proto divu, že se v místě zrodila spousta myšlenek na vzpouru a odehrálo se tam mnoho zákulisních machinací, či dokonce vražd. <strong>K Zakázanému městu se váže i příběh o rudé barvě jeho zdí, kterou má prý na svědomí krev prolitá při masakru v roce 1421</strong>: Císař Jung-le z dynastie Ming se tehdy pokoušel ututlat svůj sexuální skandál a stráže nakonec ve jménu panovníkovy ctnosti povraždily na 2 800 „svědků“. <strong>Dodnes je údajně mezi tamními stěnami slyšet ženský pláč a městem kráčejí duchové zabitých eunuchů a konkubín</strong>.</p>

Mezi rudými zdmi

Město: Zakázané město
Kde: Čína

Pekingské Zakázané město zažilo coby přísně střežený císařský palác (dokončeno bylo v roce 1420, dnes je přístupné veřejnosti) víc než dvacet panovníků, kteří tam žili spolu s příslušníky vládnoucí vrstvy. Není proto divu, že se v místě zrodila spousta myšlenek na vzpouru a odehrálo se tam mnoho zákulisních machinací, či dokonce vražd. K Zakázanému městu se váže i příběh o rudé barvě jeho zdí, kterou má prý na svědomí krev prolitá při masakru v roce 1421: Císař Jung-le z dynastie Ming se tehdy pokoušel ututlat svůj sexuální skandál a stráže nakonec ve jménu panovníkovy ctnosti povraždily na 2 800 „svědků“. Dodnes je údajně mezi tamními stěnami slyšet ženský pláč a městem kráčejí duchové zabitých eunuchů a konkubín.

<h3>Přízračný tunel</h3><p><strong>Město:</strong> Picton<br /><strong>Kde:</strong> Austrálie</p><p>Městečko Picton bývá označováno za nejděsivější místo Austrálie. Středobodem strašení se tam stal starý železniční tunel, který sloužil svému účelu až do druhé světové války, načež se v něm nacházel sklad yperitu a následně pěstírna hub. Dokud místní ještě tunel využívali, byl svědkem řady úmrtí – pod koly vlaků končili sebevrazi i nešťastníci. Jejich duchové se však prý místa drží dodnes: <strong>Turisté tam pociťují prudké poklesy teploty, a jednu výpravu dokonce vyděsil přízrak vlaku</strong>. Tím ovšem výčet nekončí – <strong>na městském hřbitově straší duše mrtvých dětí a pacientky v porodnici v noci údajně škrtí přízračné ruce</strong>.</p>

Přízračný tunel

Město: Picton
Kde: Austrálie

Městečko Picton bývá označováno za nejděsivější místo Austrálie. Středobodem strašení se tam stal starý železniční tunel, který sloužil svému účelu až do druhé světové války, načež se v něm nacházel sklad yperitu a následně pěstírna hub. Dokud místní ještě tunel využívali, byl svědkem řady úmrtí – pod koly vlaků končili sebevrazi i nešťastníci. Jejich duchové se však prý místa drží dodnes: Turisté tam pociťují prudké poklesy teploty, a jednu výpravu dokonce vyděsil přízrak vlaku. Tím ovšem výčet nekončí – na městském hřbitově straší duše mrtvých dětí a pacientky v porodnici v noci údajně škrtí přízračné ruce.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907