Pohoda na ostrově Bali: Střešní bazén s výhledem do džungle

16.10.2016 - redakce 100+1

Dokonalá iluze -<p>Obloukovité zakončení střechy i provedení v tlumených barvách navíc přispívá k optické iluzi: Voda jako by měla každou chvíli přetéct přes stěny hotelu.</p>
Dokonalá iluze -

Obloukovité zakončení střechy i provedení v tlumených barvách navíc přispívá k optické iluzi: Voda jako by měla každou chvíli přetéct přes stěny hotelu.


Reklama

Nádrže umístěné na samotných vrcholcích budov nabízejí příjemnou relaxaci i výhled jako potěchu pro oko a pro mnoho hotelů představují také jedno z hlavních lákadel pro turisty. K nejzajímavějším ukázkám na tomto poli patří bazén na střeše hotelu Hanging Gardens v centrálním Bali, který již tradičně figuruje v žebříčcích nejkrásnějších na světě. 

Celá architektonická myšlenka je přitom jednoduchá – vodní plocha nacházející se ve dvou patrech organicky splývá s okolní krajinou. Obloukovité zakončení střechy i provedení v tlumených barvách navíc přispívá k optické iluzi: Voda jako by měla každou chvíli přetéct přes stěny hotelu. Návštěvníci však nejvíc oceňují výhled do okolní krajiny, ať již do samotného srdce džungle, v níž hotelový komplex stojí, na nedalekou hinduistickou svatyni, či do údolí řeky Ayung. 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907