Sypké umění: Český rekord z písku rozmetal dynamit

10.01.2016 - redakce 100+1


Reklama

Zlaté české ručičky se zkrátka nezapřou, ať už pečujete o zahradu, nebo třeba stavíte skulptury z písku. Vyprávět by o tom mohla skupina českých sochařů, kterou její výtvory dostaly až do španělské televize.

Čeští umělci žijící ve Španělsku si říkají La Fabrica de Arena a unikátní sochy z písku, ze sněhu či z ledu stavějí už přes deset let. Není proto divu, že si jich všiml televizní kanál Antena 3 a vymyslel s nimi netradiční show: Během osmi dnů měl tým tří sochařů na počest zpěváka Justina Biebera vymodelovat ve studiu ze sto dvaceti tun písku skulpturu vysokou pět metrů – největší pískovou sochu vytvořenou v TV studiu. A aby se podtrhlo, kolik úsilí si světový rekord vyžádal (umělci pracovali 14 hodin denně), rozmetali dílo v přímém přenosu najatí pyrotechnici zhruba pěti kilogramy výbušniny.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: La Fabrica de Arena, Facebook

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lukulské hody movitých Římanů na mozaice z 3. století.

Zajímavosti

Milující srdce přírody | Jim Picôt

Celkový vítěz - žralok plující v hejnu lososů.

Revue

Dávný Mars před 4 miliardami let mohla z části pokrývat voda

Vesmír

Robotický koala vylepšený koalí močí a trusem pátrá po tom, zda mají krávy sklony ušlapat koaly, když se ocitnou na zemi.

Věda
Historie

Vědci dlouho předpokládali, že humři necítí bolest, protože nemají skutečný mozek. Pozdější výzkum ale ukázal, že korýši na poškození tkáně reagují fyzicky i hormonálně, tudíž bolest pravděpodobně cítí.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907