Tady bydlím já: Nezastavitelná zmijí invaze

24.10.2016 - Vilém Koubek

Mnozí z nás hrdě tvrdí: „Můj dům, můj hrad.“ I v nedobytných pevnostech se však najdou skulinky, kudy mohou dovnitř proniknout nejrůznější živočichové – a pak často začíná boj o život

Ploskolebec americký -<p>Ploskolebec americký obvykle dorůstá délky okolo 75 centimetrů, výjimečně pak 1 metr. Přestože se vyhýbá lidem, na rozdíl od jiných druhů zmijí ploskolebci před lidmi neprchají, ale spíše ustrnou a vyčkávají.</p>
Ploskolebec americký -

Ploskolebec americký obvykle dorůstá délky okolo 75 centimetrů, výjimečně pak 1 metr. Přestože se vyhýbá lidem, na rozdíl od jiných druhů zmijí ploskolebci před lidmi neprchají, ale spíše ustrnou a vyčkávají.


Reklama

Vyprávět by o tom mohla rodina Barnettových z amerického Texasu, jejíž příbytek zamořily jedovaté zmije, známé také jako ploskolebci. Za víkend jich prý manželé v domě odchytí až třicet. Samotný počet nezvaných hostů však není na této „invazi“ nejděsivější.

Ploskolebci jsou totiž noční hadi: přes den se tedy v budově mistrně skrývají, ale po západu slunce vyrážejí na lov. Barnettovi, kteří se logicky bojí o život, přivolali na pomoc odborníka na odchyt. Dočkali se ovšem pouze konstatování, že jakmile se jednou ploskolebci rozhodnou dům zabrat, nikdo s nimi nic nepořídí. Rodinu tak nejspíš čeká nedobrovolné stěhování.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Flickr

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Leif Eriksson objevuje Ameriku, obraz od norského malíře Hanse Dahla (1849–1937).

Zajímavosti

Arové hyacintoví vyhledávají na zemi velké palmové ořechy, které se jim tady louskají lépe než ve větvích stromů

Příroda
Věda

Kometa Čurjumov-Gerasimenko na snímku meziplanetární sondy Rosetta

Vesmír

Německá infiltrační taktika použitá během protiútoku slavila úspěch, na snímku vilémovské kulometné družstvo

Válka
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907