Tady bydlím já: Nezastavitelná zmijí invaze

24.10.2016 - Vilém Koubek

Mnozí z nás hrdě tvrdí: „Můj dům, můj hrad.“ I v nedobytných pevnostech se však najdou skulinky, kudy mohou dovnitř proniknout nejrůznější živočichové – a pak často začíná boj o život

Ploskolebec americký -<p>Ploskolebec americký obvykle dorůstá délky okolo 75 centimetrů, výjimečně pak 1 metr. Přestože se vyhýbá lidem, na rozdíl od jiných druhů zmijí ploskolebci před lidmi neprchají, ale spíše ustrnou a vyčkávají.</p>
Ploskolebec americký -

Ploskolebec americký obvykle dorůstá délky okolo 75 centimetrů, výjimečně pak 1 metr. Přestože se vyhýbá lidem, na rozdíl od jiných druhů zmijí ploskolebci před lidmi neprchají, ale spíše ustrnou a vyčkávají.


Reklama

Vyprávět by o tom mohla rodina Barnettových z amerického Texasu, jejíž příbytek zamořily jedovaté zmije, známé také jako ploskolebci. Za víkend jich prý manželé v domě odchytí až třicet. Samotný počet nezvaných hostů však není na této „invazi“ nejděsivější.

Ploskolebci jsou totiž noční hadi: přes den se tedy v budově mistrně skrývají, ale po západu slunce vyrážejí na lov. Barnettovi, kteří se logicky bojí o život, přivolali na pomoc odborníka na odchyt. Dočkali se ovšem pouze konstatování, že jakmile se jednou ploskolebci rozhodnou dům zabrat, nikdo s nimi nic nepořídí. Rodinu tak nejspíš čeká nedobrovolné stěhování.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Flickr

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907