Tady bydlím já: Nezastavitelná zmijí invaze

24.10.2016 - Vilém Koubek

Mnozí z nás hrdě tvrdí: „Můj dům, můj hrad.“ I v nedobytných pevnostech se však najdou skulinky, kudy mohou dovnitř proniknout nejrůznější živočichové – a pak často začíná boj o život

Ploskolebec americký -<p>Ploskolebec americký obvykle dorůstá délky okolo 75 centimetrů, výjimečně pak 1 metr. Přestože se vyhýbá lidem, na rozdíl od jiných druhů zmijí ploskolebci před lidmi neprchají, ale spíše ustrnou a vyčkávají.</p>
Ploskolebec americký -

Ploskolebec americký obvykle dorůstá délky okolo 75 centimetrů, výjimečně pak 1 metr. Přestože se vyhýbá lidem, na rozdíl od jiných druhů zmijí ploskolebci před lidmi neprchají, ale spíše ustrnou a vyčkávají.


Reklama

Vyprávět by o tom mohla rodina Barnettových z amerického Texasu, jejíž příbytek zamořily jedovaté zmije, známé také jako ploskolebci. Za víkend jich prý manželé v domě odchytí až třicet. Samotný počet nezvaných hostů však není na této „invazi“ nejděsivější.

Ploskolebci jsou totiž noční hadi: přes den se tedy v budově mistrně skrývají, ale po západu slunce vyrážejí na lov. Barnettovi, kteří se logicky bojí o život, přivolali na pomoc odborníka na odchyt. Dočkali se ovšem pouze konstatování, že jakmile se jednou ploskolebci rozhodnou dům zabrat, nikdo s nimi nic nepořídí. Rodinu tak nejspíš čeká nedobrovolné stěhování.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: FlickrDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907