Tati, a prdí taky hadi? Na všetečné otázky odpovídají renomovaní vědci

10.06.2017 - redakce 100+1


Reklama

Tati a prdí taky hadi? Nesmrtelná hláška z filmu S tebou mě baví svět jistě zaskočila nejednoho rodiče. Podobné ošemetné otázky zaznívají z úst dětí opakovaně, přičemž rozhodně nejde o české specifikum. Zásadní biologický problém musejí vysvětlovat vědci po celém světě – a nyní začali na dotazy o „zvířecí flatulenci“ odpovídat na Twitteru.

Zmíněná otázka z oblasti živočišné říše se na první pohled může zdát dětinská. Vezmeme-li však v potaz, že například krávy svým „upouštěním“ značně zesilují skleníkový efekt, začne zvířecí flatulence nabývat na významu. Sociální síť Twitter přitom nyní pod klíčovým slovem #DOESitFART (neboli „prdí to?“) umožňuje zvídavým jedincům vznášet všetečné dotazy, na něž pak odpovídají odborníci.

Velmi schůdnou cestou se tak například dozvíte, že prdí nejen hadi, ale také stonožky, zatímco krabi či mloci nikoliv. Komunikační kanál si pochvalují i samotní vědci, kteří se díky němu dostanou ke spoustě informací, jež by zřejmě jinak zůstaly pod pokličkou.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Reddit

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Na konci 19. století překonal během velké ruské chřipky virus přenášený lidmi vzdálenost 202 887 km za pouhých šest dní.

Zajímavosti

Slovenský umělec propojuje ve své tvorbě užitkovost i umění. Díla mladého skláře lze najít po celém světě.

Zajímavosti

Lidové milice pochodují 28. února 1948 přes Karlův most.

Historie

Čisticí prostředky mohou mít i stinnou stránku

Věda

Tvář robota Affetto

Věda

Sonda MMX u svého cíle

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907