Thajské úřady zavřely nejnebezpečnější turistickou atrakci světa

01.09.2016 - Vilém Koubek

Dlouhá léta se nadšení turisté zejména z Číny vrhali téměř do chřtánů krvelačných krokodýlů. Teď ovšem nebezpečnou atrakci zavřely úřady


Reklama

Thajská rezervace Elephant Kingdom údajně již roky nabízí turistům možnost vyrazit na jezero plné desítek hladových krokodýlů – svět si však této nebezpečné atrakce všiml teprve nedávno. Taxikáře Jona Noka doslova šokoval výjev, kdy početná skupinka turistů stála na rezavé plošině plovoucí na umělohmotných barelech, zatímco okolo slídily desítky krokodýlů a domáhaly se masa.

Nokovy hrůzostrašné fotografie obletěly svět a nezvyklé povyražení si vysloužilo status nejnebezpečnější turistické atrakce na planetě. Úředníci zároveň „plavby“ na tři měsíce pozastavili a momentálně zkoumají, jak velké riziko při nich lidem ve skutečnosti hrozí – v opětovné povolení atrakce však nikdo příliš nedoufá.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Twitter, Jon NokDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pýthie vydává věštby, obraz Camillo Miola, 1880. Tyto věštkyně sloužily v Apollonově chrámu v Delfách. (ilustrace: Wikimedia Commons, J. Paul Getty Museum, CC0)

Historie

Privilegované mayské ženy mohly být zdatné bojovnice. (foto: Shutterstock)

Věda
Vesmír

Mladotovský palác známý jako „Faustův dům“ stojí na místě, kde se údajně dříve nacházelo pohanské obětiště. (foto: Wikimedia Commons, MankaCC BY-SA 3.0)

Historie

Arové jsou velcí papoušci, mohou měřit až 90 cm a vážit až 1,5 kilogramu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Revue

Dav před Buckinghamským palácem 4. srpna 1914, kdy země vstoupila do války. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907