Thajské úřady zavřely nejnebezpečnější turistickou atrakci světa

01.09.2016 - Vilém Koubek

Dlouhá léta se nadšení turisté zejména z Číny vrhali téměř do chřtánů krvelačných krokodýlů. Teď ovšem nebezpečnou atrakci zavřely úřady


Reklama

Thajská rezervace Elephant Kingdom údajně již roky nabízí turistům možnost vyrazit na jezero plné desítek hladových krokodýlů – svět si však této nebezpečné atrakce všiml teprve nedávno. Taxikáře Jona Noka doslova šokoval výjev, kdy početná skupinka turistů stála na rezavé plošině plovoucí na umělohmotných barelech, zatímco okolo slídily desítky krokodýlů a domáhaly se masa.

Nokovy hrůzostrašné fotografie obletěly svět a nezvyklé povyražení si vysloužilo status nejnebezpečnější turistické atrakce na planetě. Úředníci zároveň „plavby“ na tři měsíce pozastavili a momentálně zkoumají, jak velké riziko při nich lidem ve skutečnosti hrozí – v opětovné povolení atrakce však nikdo příliš nedoufá.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Twitter, Jon Nok

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ve výřezu původce moru - bakterie Yersinia pestis (žlutě) v trávicí soustavě blechy.

Věda

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Jednou z největších zatím pojmenovaných struktur je nadkupa Laniakea, což v havajštině znamená „nezměrná nebesa“.

Vesmír

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907