Thajské úřady zavřely nejnebezpečnější turistickou atrakci světa

01.09.2016 - Vilém Koubek

Dlouhá léta se nadšení turisté zejména z Číny vrhali téměř do chřtánů krvelačných krokodýlů. Teď ovšem nebezpečnou atrakci zavřely úřady


Reklama

Thajská rezervace Elephant Kingdom údajně již roky nabízí turistům možnost vyrazit na jezero plné desítek hladových krokodýlů – svět si však této nebezpečné atrakce všiml teprve nedávno. Taxikáře Jona Noka doslova šokoval výjev, kdy početná skupinka turistů stála na rezavé plošině plovoucí na umělohmotných barelech, zatímco okolo slídily desítky krokodýlů a domáhaly se masa.

Nokovy hrůzostrašné fotografie obletěly svět a nezvyklé povyražení si vysloužilo status nejnebezpečnější turistické atrakce na planetě. Úředníci zároveň „plavby“ na tři měsíce pozastavili a momentálně zkoumají, jak velké riziko při nich lidem ve skutečnosti hrozí – v opětovné povolení atrakce však nikdo příliš nedoufá.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Twitter, Jon Nok

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Prostředník vytasil ten, kdo si myslel, že se ho někdo pokouší uhranout pohledem.

Zajímavosti

Na proslavené fotografi i z 29. dubna 1975 nastupují uprchlíci do americké helikoptéry.

Válka

Patrně nejpřesnější portrét Sophie Charlotty von Mecklenburg-Strelitz od malíře Allana Ramsaye – ten se nijak nesnažil kamuflovat její africké geny.

Historie

Samice nefily kyjonohé

Věda

Badlands znamená v překladu „špatná zem“. Šedivá krajina novomexické oblasti Bisti Badlands působí na první pohled jako pustina bez jediné známky života.

Příroda

Planeta K2-25b z hvězdokupy Hyády je o něco menší než Neptun, ale přitom váží jako 25 Zemí.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907