Tip na netradiční výlet: V italském městečku Caldari di Ortona teče z fontány víno

04.11.2016 - Martin Reichman

V italském městečku Caldari di Ortona zahájila provoz první italská fontána, ze které teče víno zdarma po celý rok


Reklama

V italském regionu Abruzzo byla uvedena do provozu fontána, která po celý rok kromě vody nabízí také lokální víno. Jmenuje se La fontana del vino a nápad na její realizaci vzešel od členů neziskovky Il cammino di San Tommaso, která organizuje duchovní i turistické pouti z Říma do Ortony a majitelů jedné z místních vinic.

Poutníci se tak v městečku Caldari di Ortona můžou osvěžit nejen vodou, ale i douškem místního červeného vína zdarma. Vinné fontány nejsou v Itálii úplnou novinkou, všechny ale dopřávají víno jen při speciálních příležitostech – například během vinobraní. Podobná fontána existuje na slavnější Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostela ve španělském městečku Navarra.

  • Zdroj textu:

    time.com

  • Zdroj fotografií: Facebook | Dora Sarchese Vini

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Revue
Reklama

Před 29 miliony let dopadl v Libyjské poušti meteorit, který vytvořil spoustu pěkného žlutého skla. Dávní zlatníci je později použili k výrobě šperků pro slavného Tutanchamona.

Vesmír

Marsovské selfie 

Rover Curiosity (anglicky „zvídavost“) přistál na Marsu 6. srpna 2012, s cílem zkoumat tamní klima i geologii a pátrat po stopách vody či živých organismů. Mise měla trvat dva roky, následně však byla prodloužena na neurčito a Curiosity pracuje dodnes. Snímek z 5. srpna 2015 jej zachycuje na úbočí hory Mount Sharp, těsně před navrtáním kamene pojmenovaného Buckskin.

Vesmír

Baron Adolf Erik Nordenskiöld označil již v 19. století Katalánský atlas za „nejobsažnější kartografické dílo 14. století“

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907