Toronto povyroste do výšky: Má zde vzniknout komplex devíti budov, propojených nebeskými mosty

22.06.2021 - Martin Reichman


Reklama

Společnost Safdie Architects dostala zelenou od kanadských úřadů v Torontu pro svůj projekt Orca. Má zde vzniknout devět vzájemně propojených věží, které lidem umožní procházet mezi nimi, aniž by museli vstoupit na ulici. Jedna z věží má sloužit jako kancelářský komplex, ve zbytku bude 3 000 soukromých bytů.

TIP: Nová dominanta Sydney: 40patrový eko-mrakodrap ze dřeva, skla a oceli

Komplex Orca je součástí snahy o revitalizaci a návrat společenského života do dříve převážně průmyslové části města, která je dnes od zbytku „starého“ Toronta oddělena železniční tratí. Návrh architektů počítá s komerční infrastrukturou v podobě obchodů, restaurací a velké nákupní galerie. Ta má být v zimních měsících krytá, v létě se pak otevře a propojí s městským parkem. Další odpočinkové zelené plochy mají vzniknout na mostech, které spojují jednotlivé věže. King West Village, na kterou projekt Orca navazuje, patří k nejrychleji rozvíjejícím se částem Toronta. Odborníky je srovnávána například s čtvrtí SoHo v New Yorku.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Knihovna v egyptské Alexandrii hořela hned několikrát.

Historie

Koláž zachycuje průběh úplného zatmění Slunce (zleva doprava). Uprostřed je patrná i tvář Měsíce, díky jevu nazývanému „popelavý svit“, zatímco zakrytý disk hvězdy obklopuje paprskovitá koróna. Na začátku a na konci úkazu jsou vidět oslnivé kapičky slunečního světla a také narůžovělá obálka stálice, tzv. chromosféra.

Vesmír
Zajímavosti

K většině katapultáží dochází nízko u země, nebo přímo po nechtěném kontaktu s ní (nehoda  britského harrieru v Afghánistánu, 2009).

Válka

Zničení slovanské svatyně na Rujáně roku 1168 na plátně Lauritse Tuxena z druhé poloviny 19. století. Povalení Svantovítovy sochy přihlíží dánský král Valdemar a roskildský biskup Absalon.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907