Toronto povyroste do výšky: Má zde vzniknout komplex devíti budov, propojených nebeskými mosty

22.06.2021 - Martin Reichman


Reklama

Společnost Safdie Architects dostala zelenou od kanadských úřadů v Torontu pro svůj projekt Orca. Má zde vzniknout devět vzájemně propojených věží, které lidem umožní procházet mezi nimi, aniž by museli vstoupit na ulici. Jedna z věží má sloužit jako kancelářský komplex, ve zbytku bude 3 000 soukromých bytů.

TIP: Nová dominanta Sydney: 40patrový eko-mrakodrap ze dřeva, skla a oceli

Komplex Orca je součástí snahy o revitalizaci a návrat společenského života do dříve převážně průmyslové části města, která je dnes od zbytku „starého“ Toronta oddělena železniční tratí. Návrh architektů počítá s komerční infrastrukturou v podobě obchodů, restaurací a velké nákupní galerie. Ta má být v zimních měsících krytá, v létě se pak otevře a propojí s městským parkem. Další odpočinkové zelené plochy mají vzniknout na mostech, které spojují jednotlivé věže. King West Village, na kterou projekt Orca navazuje, patří k nejrychleji rozvíjejícím se částem Toronta. Odborníky je srovnávána například s čtvrtí SoHo v New Yorku.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Historie
Reklama

Magnetické pole Jupiteru. Vlevo měsíc Io.

Vesmír

Mexické tučnice většinou tvoří dva typy růžic – letní masožravé a zimní s kratšími, sukulentními listy, díky nimž rostlina přečkává suché období. Listy zimních růžic jsou křehké, snadno se odlomí a jednotlivé listy jsou pak schopné zakořenit. Některé druhy mají báze listů zapuštěné v zemi, a tak se chrání před vyschnutím či v suchém ročním období vytvářejí pod povrchem země šupinaté cibulky.

Květy tučnic jsou opylovány hmyzem. Semena těchto rostlin jsou jemná, mají strukturovaný povrch. Ve vodě se díky tomu na jejich povrchu drží bubliny, které semena nadnášejí a umožňují jejich šíření pomocí menších i větších vodních toků. Na snímku Tučnice ocasatá (Pinguicula moranensis). Snad nejznámější, často pěstovaný druh tropické tučnice

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907