Transformeři opravdu existují: Turecká firma přestavěla BMW na autobota

26.09.2016 - Zuzana Rychlá

Transformer Antimon -<p>Prvního z řady plánovaných transformerů lze ovládat jen pomocí dálkového ovládání. V budoucnu by ale mohl pojmout i lidsou osádku. </p>
Transformer Antimon -

Prvního z řady plánovaných transformerů lze ovládat jen pomocí dálkového ovládání. V budoucnu by ale mohl pojmout i lidsou osádku. 


Reklama

Až doposud se velkolepé souboje Optima Primea, sympaťáka Bumblebeeho, poručíka Jazze, s vůdcem Decepticonů Megatrononem a jeho smečkou, odehrávaly pouze na stránkách komiksových sešitů a na filmovém plátně. Díky zručným mechanikům z turecké firmy Letrons ale mohou již brzy ožít i ve skutečnosti. Firma vytvořila z BMW prvního hrozivě vyhlížejícího robotího válečníka. Jejich transformer Antimon prozatím není schopen pojmout lidskou osádku, pokud ale firma sežene dostatek peněz k další práci, budou prý jejich autoboti jednou vozit i lidi.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Letrons, Interesting Engineering

  • Zdroj fotografií: LetronsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907