Třicet let za „lajky“: Thajský mladík urazil královský majestát

08.09.2016 - Vilém Koubek

Zatímco většina z nás dnes a denně kliká na Facebooku u různých příspěvků na „To se mi líbí“, thajskému mechanikovi Thanakornu Siripaiboonovi za to hrozí třicet let vězení


Reklama

„Provokatér“ si totiž nedal pozor a veřejně vyjádřil sympatie u obrázku, jenž zachycuje digitálně upravený portrét thajského krále Pchúmipchona Adunjadéta. Místní orgány si však takové jednání vyložily jako urážku panovníka, která je v zemi trestná. Následná prohlídka počítače odhalila, že nešťastník mimo jiné sdílel se svými přáteli infografiku o korupci v asijském státě, za což byl následně obviněn z pobuřování. Sedmadvacetiletému mladíkovi teď hrozí až třicet let za mřížemi. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    thestar.com

  • Zdroj fotografií: thestar.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907