Třicet let za „lajky“: Thajský mladík urazil královský majestát

08.09.2016 - Vilém Koubek

Zatímco většina z nás dnes a denně kliká na Facebooku u různých příspěvků na „To se mi líbí“, thajskému mechanikovi Thanakornu Siripaiboonovi za to hrozí třicet let vězení


Reklama

„Provokatér“ si totiž nedal pozor a veřejně vyjádřil sympatie u obrázku, jenž zachycuje digitálně upravený portrét thajského krále Pchúmipchona Adunjadéta. Místní orgány si však takové jednání vyložily jako urážku panovníka, která je v zemi trestná. Následná prohlídka počítače odhalila, že nešťastník mimo jiné sdílel se svými přáteli infografiku o korupci v asijském státě, za což byl následně obviněn z pobuřování. Sedmadvacetiletému mladíkovi teď hrozí až třicet let za mřížemi. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    thestar.com

  • Zdroj fotografií: thestar.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Než Zdena zjistila, co se děje s jejím tělem a duší, uběhlo mnoho let. Narodila se s rozštěpem šourku. Znamená to, že jeho pohlavní orgány se více podobaly ženským, ačkoliv byly mužské.

Zajímavosti

Potulná planeta s měsíce, na němž může být kapalná voda.

Vesmír

DiMaggigo poslední slova prý zněla: „Konečně zase uvidím Marilyn!“

Historie

Snímek z kalifornské Santa Clarity kde v listopadu 2019 šestnáctiletý střelec Nathaniel Berhow zabil dva studenty a další tři spolužáky postřelil.

Věda

Červeně vybarvené chloupky vylučují olej, žlutými oválky průduchů list dýchá.

Příroda

Sto tisíc křížů

Křesťanské poutní místo, ale také symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu. To je Hora křížů. Na uměle vybudovaný pahorek, který se nachází nedaleko litevského města Šiauliai, lidé první kříže vztyčili v první polovině 19. století na památku obětí polského listopadového povstání z roku 1831. I dnes sem poutníci přináší nové kříže a odhaduje se, že se jich na kopci tyčí již více než sto tisíc. (foto: Wikimedia Commons, Liilia MorozCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907