Třináctá komnata totalitních vůdců (3): Sexuální život Adolfa Hitlera

12.08.2016 - David Bimka

Neomezený vládce je jen tak mocný, jak mocnou má pověst. Kult osobnosti prostě nelze vystavět na lidských chybách nebo slabostech, ať už jde o umění, ženy, nebo o poskvrněnou minulost. Velcí diktátoři minulosti i dneška tedy mají co skrývat. Dnes se podíváme na tajemství sexuálního života Adolfa Hitlera


Reklama

Asi žádná jiná postava 20. století nereprezentuje tragédii Německa tak jako Adolf Hitler. Tento Rakušan dal po první světové válce Němcům naději (nebo iluzi, chcete-li), že nejsou národem poražených, ale zrazených, a že na Německo stále čeká zářná budoucnost. Rovněž jim předhodil Židy jako viníky neutěšeného stavu státu, čímž rozpoutal holocaust. To vše se stalo předmětem nespočetných výzkumů a o Hitlerově politice, motivaci, chybách i úspěších byly napsány miliony stránek. O jeho sexuálním životě však dodnes nevíme téměř nic.

Zájem současníků

O to, co vlastně Hitler dělal v posteli, se ovšem nezajímají jen dnešní historici. Zejména v kruzích americké rozvědky Office of Strategic Services (OSS) se jednalo o velmi diskutované téma. Psychiatr Walter Langer pro ni v roce 1943 vypracoval hloubkovou studii osobnosti nacistického vůdce, v níž velmi přesvědčivě popsal jeho megalomanství a víru, že jej vede vyšší princip – sama Prozřetelnost.

Seriál Třináctá komnata totalitních vůdců

Vědec si však dal také práci s rozborem Hitlerova soukromého života a dospěl k závěru, že šlo o emočního mrzáka s jasně masochistickými tendencemi, a ke všemu koprofila – tedy že si liboval ve výkalech. Tuto domněnku Langer opřel o svou rozsáhlou praxi a zkušenost, podle níž dodržují pacienti s podobným postižením až chorobně ústní hygienu, čímž se snaží zmíněnou úchylku kompenzovat. A Hitler byl známý až maniakálně precizním čištěním chrupu.

Langer rovněž vycházel z údajného svědectví vůdcovy milenky René Müllerové, kterou prý Hitler žádal, aby jej místo klasického styku raději nakopala jako psa. Po dané zkušenosti spáchala žena sebevraždu. Podobně pak skončila i jeho přítelkyně Geli Raubalová a další dvě milenky se o dobrovolný odchod z tohoto světa zřejmě pokusily. Psychiatr poznamenává, že jde o úctyhodné skóre na muže, který měl s něžným pohlavím jen minimální kontakt. Nutno ovšem podotknout, že studie vznikala uprostřed válečné vřavy a cituje především svědectví lidí, kteří museli před nacistickým režimem uprchnout.

Čistý asexuál?

Nicméně poválečné studie už si tak jisté nejsou. Ačkoliv byla ve hře Hitlerova potenciální, ale nikdy nepřiznaná homosexualita (jeho velmi vřelé návštěvy internátních škol Hitlerjugend jsou legendární stejně jako veřejně deklarovaná „otcovská“ láska k osobním bodyguardům z elitní Leibstandarte SS), historici se dnes kloní spíše k názoru, že byl asexuál.

TIP: Katové vlastního lidu: 5 největších vrahů historie

Hitlerovy románky prý vždy představovaly spíše platonickou záležitost a se svou dlouhodobou partnerkou Evou Braunovou ani nesdílel ložnici. Jeho osobní sluha pak tvrdil, že i když spolu Hitler a Braunová spali, prostěradla zůstala pokaždé bez poskvrnky. Znamená to, že nikdy nedošlo na pohlavní styk? Tak jednoduché to asi nebude, protože někdy koncem války žádal nacistický vůdce svého osobního lékaře o injekce testosteronu a látek z pohlavních žláz mladých býků, jak dokazují nové studie z roku 2010. Tehdy fyzicky chátrající padesátník možná skutečně toužil svou 32letou milenku potěšit. Frekvence jejich intimních styků však byla pravděpodobně velmi nízká, a jak si povšimli vysocí představitelé, jejich vztah se podobal spíše přátelství než partnerství.

Skutečná povaha Hitlerova sexuálního života tak nejspíš zůstane záhadou. Snad nejlépe ho nakonec popsala zpěvačka Marlene Dietrichová, když řekla, že Hitler je „hňup, který se bojí ženských“.

  • Zdroj textu:

    100+1 Speciál: Největší záhady dějin

  • Zdroj fotografií: Wikipedie, Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Obrazec dlouhý 37 metrů s jasně viditelnými liniemi o tloušťce mezi 30 a 40 centimetry představuje kočku s natočenou hlavou. Vědci jeho vznik datují do let 200 až 100 před naším letopočtem.

Zajímavosti

Ledovec Silvretta ve švýcarských Alpách. Odborníci odhadují, že do konce století zmizí 95 procent ze současných čtyř tisíc alpských ledovců.

Věda

Čingischán byl vůči nepřátelům nemilosrdný. Ti, kteří se vzdali, však mohli očekávat shovívavost.

Zajímavosti

Solar Orbiter má panely s rozpětím 18 metrů a váží 1,8 tuny. Na palubě nese deset měřicích přístrojů a okolo Slunce bude obíhat do roku 2027.

Vesmír

Slovenský prezident Jozef Tiso s Adolfem Hitlerem.

Historie

Vyvolávací cena státovky je jeden milion korun. „Odhaduji, že se její cena může vyšplhat až na čtyřnásobek,“ uvádí Aleš Kohout spolumajitel aukční společnosti. Naposledy se ve veřejné nabídce tato bankovka objevila v květnu 1994 a vydražila se za 280 000 Kč. 

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907