Trpělivost nade vše: Důchodce se po osmi letech dočkal vlastního ananasu

11.10.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Devětasedmdesátiletý důchodce Fred Lovatt před osmi lety zakoupil v místním obchodě zralý ananas a jeho špičku zasadil do květináče s hlínou. Přestože ananas běžně roste v tropickém podnebí, Fredovi se nyní urodil první zralý plod, a to v obývacím pokoji v britském Cirencesteru. Kromě zalévání mu prý Fred nedopřával žádnou zvláštní péči. V tropech se plody ananasu sklízí 15 až 18 měsíců od vysazení sazenic. Vzhledem k investovanému času je tak Fredův ananas pravděpodobně jeden z nejdražších na světě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, SWNS

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907