Trpělivost nade vše: Důchodce se po osmi letech dočkal vlastního ananasu

11.10.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Devětasedmdesátiletý důchodce Fred Lovatt před osmi lety zakoupil v místním obchodě zralý ananas a jeho špičku zasadil do květináče s hlínou. Přestože ananas běžně roste v tropickém podnebí, Fredovi se nyní urodil první zralý plod, a to v obývacím pokoji v britském Cirencesteru. Kromě zalévání mu prý Fred nedopřával žádnou zvláštní péči. V tropech se plody ananasu sklízí 15 až 18 měsíců od vysazení sazenic. Vzhledem k investovanému času je tak Fredův ananas pravděpodobně jeden z nejdražších na světě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, SWNS

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907