Turbulentní Thajsko: Nový král i povinný aerobik pro úředníky

Sotva v Thajsku skončilo 30 dní státního smutku, začaly se dít velké věci. Kromě oznámení jména nového panovníka musí nově státní úředníci povinně-dobrovolně cvičit

02.12.2016 - redakce Revue 100+1Thajsko má nového následníka trůnu – po nedávné smrti nejdéle vládnoucího panovníka světa, krále Pchúmipchona Adundéta, se novým králem stal dosavadní korunní princ Mahá Vatčirálongkón. Svého úřadu se nový monarcha ujme zřejmě až po Novém roce. 

Volba nástupce trůnu ale není zdaleka jedinou novinkou v této turbulencemi zmítané zemi. Generál a současný premiér Prayut Chan-o-cha důrazně doporučil státním úředníkům, aby dbali o své tělo. V platnost tak vešel povinně-dobrovolný program, podle kterého musí úředníci věnovat hodinu své týdenní pracovní doby cvičení.

„Pravidelné cvičení zlepší vaše zdraví a pomůže vám při plnění vašich národních povinností,“ okomentoval novinku generál Prayut. Úředníci si zpestření vcelku pochvalují.

TIP: Thajsko: Královská země svobodných

S nejrůznějšími zákazy a příkazy nový režim v Thajsku rozhodně nešetří. Po smrti krále Pchúmipchona Adundéta nařídila vládnoucí vojenská junta 30 dnů smutku a obyvatelům nařídila nosit jen černé, nebo bílé oblečení. V zemi platí zákaz shromažďování více než pěti lidí a trestné jsou i „pobuřující příspěvky“ na sociálních sítích.

  • Zdroj textu

    The New York Times

  • Zdroj fotografií

    The New York Times | Video


Další články v sekci