Turbulentní Thajsko: Nový král i povinný aerobik pro úředníky

02.12.2016 - Redakce Revue 100+1

Sotva v Thajsku skončilo 30 dní státního smutku, začaly se dít velké věci. Kromě oznámení jména nového panovníka musí nově státní úředníci povinně-dobrovolně cvičit


Reklama

Thajsko má nového následníka trůnu – po nedávné smrti nejdéle vládnoucího panovníka světa, krále Pchúmipchona Adundéta, se novým králem stal dosavadní korunní princ Mahá Vatčirálongkón. Svého úřadu se nový monarcha ujme zřejmě až po Novém roce. 

Volba nástupce trůnu ale není zdaleka jedinou novinkou v této turbulencemi zmítané zemi. Generál a současný premiér Prayut Chan-o-cha důrazně doporučil státním úředníkům, aby dbali o své tělo. V platnost tak vešel povinně-dobrovolný program, podle kterého musí úředníci věnovat hodinu své týdenní pracovní doby cvičení.

„Pravidelné cvičení zlepší vaše zdraví a pomůže vám při plnění vašich národních povinností,“ okomentoval novinku generál Prayut. Úředníci si zpestření vcelku pochvalují.

TIP: Thajsko: Královská země svobodných

S nejrůznějšími zákazy a příkazy nový režim v Thajsku rozhodně nešetří. Po smrti krále Pchúmipchona Adundéta nařídila vládnoucí vojenská junta 30 dnů smutku a obyvatelům nařídila nosit jen černé, nebo bílé oblečení. V zemi platí zákaz shromažďování více než pěti lidí a trestné jsou i „pobuřující příspěvky“ na sociálních sítích.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The New York Times

  • Zdroj fotografií: The New York Times | VideoDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907