Ukažte mi svou baterii! Čínská firma přišla s kontroverzním způsobem kontroly zaměstnanců

27.04.2022 - Martin Reichman


Reklama

Čínské firmy jsou známé svými nevybíravými metodami, které mají donutit zaměstnance k maximální produktivitě. Relativně běžné jsou například mítinky, na kterých jsou méně produktivní zaměstnanci veřejně ponižováni nebo například firemní toalety vybavené časovými zámky. 

Se svéráznou metodou, jak vymáčknout ze svých podřízených maximum přišel nedávno šéf jedné z menších firem ve Wu-chanu. Zaměstnanci mu každý den po skončení pracovní doby musejí poslat snímek obrazovky, dokumentující využití baterie v jejich mobilním telefonu.

TIP: Pád na cestě z postele k počítači je pracovní úraz, rozhodl německý soud

Podle části zaměstnanců jde o šikanu a nepřiměřený zásah do soukromí. Většina se ale novým pravidlům podřídila v obavě ze ztráty zaměstnání. Vedení společnosti považuje pravidla za přiměřená a ohrazují se proti nařčení o porušování soukromí svých zaměstnanců. Jedinou motivací podle nich je zvýšení produktivity práce a omezení času, který jejich pracovníci tráví na sociálních sítích a hraním videoher.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907