Ukažte mi svou baterii! Čínská firma přišla s kontroverzním způsobem kontroly zaměstnanců

27.04.2022 - Martin Reichman


Reklama

Čínské firmy jsou známé svými nevybíravými metodami, které mají donutit zaměstnance k maximální produktivitě. Relativně běžné jsou například mítinky, na kterých jsou méně produktivní zaměstnanci veřejně ponižováni nebo například firemní toalety vybavené časovými zámky. 

Se svéráznou metodou, jak vymáčknout ze svých podřízených maximum přišel nedávno šéf jedné z menších firem ve Wu-chanu. Zaměstnanci mu každý den po skončení pracovní doby musejí poslat snímek obrazovky, dokumentující využití baterie v jejich mobilním telefonu.

TIP: Pád na cestě z postele k počítači je pracovní úraz, rozhodl německý soud

Podle části zaměstnanců jde o šikanu a nepřiměřený zásah do soukromí. Většina se ale novým pravidlům podřídila v obavě ze ztráty zaměstnání. Vedení společnosti považuje pravidla za přiměřená a ohrazují se proti nařčení o porušování soukromí svých zaměstnanců. Jedinou motivací podle nich je zvýšení produktivity práce a omezení času, který jejich pracovníci tráví na sociálních sítích a hraním videoher.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907