Umělé inteligence pronikají do umění: Chystá se první aukce jejich obrazů

06.09.2018 - Stanislav Mihulka

Může počítat namalovat hodnotný obraz? Vše nasvědčuje tomu, že ano

<p>„Edmond De Belamy“ od umělé inteligence</p>

„Edmond De Belamy“ od umělé inteligence


Reklama

Minulý rok se objevila studie, podle které do roku 2030 roboti na Zemi připraví lidi o 800 milionů pracovních míst. Lidé se většinou uklidňují tím, že roboti sice mohou být silnější, přesnější a vytrvalejší, lidé by se ale mohli udržet v pozicích, které vyžadují nápady a tvůrčí mysl. Jako třeba v umění.

Jenomže jak se zdá, není to tak jisté. Na letošní říjen se chystá aukce v aukčním domě Christie's, která je pozoruhodná tím, že se tam budou prodávat obrazy vytvořené umělou inteligencí.

TIP: Umělá inteligence píše další díl Harryho Pottera: Zatím jí to ale moc nejde

Jde o soubor jedenácti obrazů, které představují portréty zcela fiktivní rodiny Belamyových. Autorem je sofistikovaná umělá inteligence Generative Adversarial Networks (GAN), kterou její tvůrci, pařížský tým Obvious, vycvičili na přibližně 15 tisících portrétech, vytvořených mezi lety 1300 a 1900. Předpokládané ceny za každý z portrétů se pohybují kolem 1 000 euro, čili téměř 26 tisíc Kč.

 

  • Zdroj textu:

    IFL Science

  • Zdroj fotografií: Obvious Art

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907