Uprchlá jedovatá kobra se sama vrátila do svého terária ve švédské zoo

01.11.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Jedovatá kobra královská dlouhá 2,2 metru, která utekla ze svého domova ve švédské zoo, se sama vrátila do svého terária. Šťastně tak skončilo více než týden trvající pátrání

<p>Kobry královské mohou dorůstat délky až 5,5 metru. Žijí hlavně v Indii, Indonésii a na Filipínách. <em>(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Rushen, CC BY-SA 2.0)</em></p>

Kobry královské mohou dorůstat délky až 5,5 metru. Žijí hlavně v Indii, Indonésii a na Filipínách. (ilustrační foto: Wikimedia Commons, Rushen, CC BY-SA 2.0)


Reklama

„Houdini, jak jsme ho pojmenovali, se vrátil,“ řekl švédské veřejnoprávní televizi SVT generální ředitel akvária Skansen Jonas Wahlström. Had, jehož oficiální jméno je Sir Vass, utekl 22. října přes svítidlo ve stropě svého skleněného výběhu v akváriu, které je součástí zoo v parku Skansen na stockholmském ostrově Djurgaarden.

TIP: Tip na rodinný výlet: 5 nejlákavějších zoologických zahrad

Po intenzivním pátrání za pomoci rentgenových přístrojů byl „Houdini“ začátkem tohoto týdne lokalizován v uzavřeném prostoru poblíž terária v izolaci mezi zdmi. Do stěn, kde se had ukrýval, chovatelé vyvrtali otvory, kobra ale zmizela z dohledu rentgenových kamer. Ukázalo se, že had se vzdal svého výletu za svobodou a vrátil se zpět do svého terária. Podle parku by had nepřežil chladné klima, kdyby se dostal ven z budovy.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historikové zmiňují, že od první velké morové nákazy až do poloviny 18. století se Poveglia stala poslední zastávkou na cestě nejméně 160 tisíc lidí. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kometa v souhvězdí Velké medvědice. (ilustrační foto: NASA.APOD, Alessandro FalesiediCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Vyhlídkový autobus nejznámější české cestovní kanceláře, společnosti Čedok, zastavil na turisticky nejexponovanějším místě republiky: před orlojem Staroměstské radnice v centru Prahy. (foto: ČTK, kolorováno)

Historie

Německá bitevní loď Bismarck během zkoušek. (foto: Wikimedia Commons, BundesarchivCC-BY-SA 3.0)

Válka

Krátce před maturitou absolvoval Jakub Zemek, rodák z Uherského Hradiště, výcvik v kosmickém středisku NASA. (foto: archiv Jakuba Zemka)

Revue

Počátky revmatoidní artritidy se projevují bolestí a otokem kloubů, nejčastěji kolenních a u prstů na rukou. (foto: Profimedia)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907